Miasto bez ulic i samochodów? Sprawdź, czym jest niezwykły projekt The Line

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Miasto bez ulic i samochodów? Sprawdź, czym jest niezwykły projekt The Line

Mohammed bin Salman, książę koronny oraz następca tronu Arabii Saudyjskiej zapowiada powstanie ekologicznego miasta bez samochodów, ulic oraz wolnego od zanieczyszczeń powietrza.

Wyobraź sobie, że mieszkasz w mieście, w którym nie ma samochodów i ulic, wszystkie niezbędne ci usługi masz zaledwie kilka minut od domu, a wychodząc na spacer możesz cieszyć się bliskością natury i oddychać świeżym powietrzem. Brzmi jak marzenie, które już wkrótce stanie się rzeczywistością. Projekt The Line będzie prawdziwą rewolucją w życiu miejskim i doskonałym przykładem harmonii między naturą a działalnością człowieka. Ma być także odpowiedzią na wyzwania, z jakimi musimy się zmierzyć współcześnie, takie jak zanieszczyszenie powietrza, gęstość zaludnienia, czy ruch drogowy.

Neom – What is THE LINE

Jak będzie wyglądało życie w ekologicznym mieście?

Na obszarze 170 km nie zobaczymy samochodów i dróg. Miasto stawia na inwestycje miejskie zasilane w 100% czystą energią. Wszystkie niezbędne do życia usługi, jak szkoły, ośrodki medyczne i obiekty rekreacyjne itp. będą w zasięgu kilku minut, aby bez problemu można było dostać się do nich pieszo. Większe odległości, np. z jednego końca miasta do drugiego mieszkańcy pokonają z wykorzystaniem autonomicznych rozwiązań mobilnych w czasie nie dłuższym niż 20 minut. Dzięki temu zaoszczędzone minuty będą mogli przeznaczyć na zadbanie o swoje zdrowie i samopoczucie. Wielofunkcyjne osiedla The Line mają się opierać na sztucznej inteligencji. W sumie miasto będzie liczyć ok. milion mieszkańców. Realizacja inwestycji rozpocznie się w pierwszym kwartale 2021 roku.

Fot. StockSnap/Pixabay

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *