Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Gwiazdy żegnają legendę polskiej muzyki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Gwiazdy żegnają legendę polskiej muzyki

Wybitny muzyk i piosenkarz odszedł w poniedziałek wielkanocny w wieku 74 lat.

Jako pierwszy informację o śmierci artysty przekazał jego wieloletni menedżer Andrzej Kosmala. Tuż przed Wielkanocą Krzysztof Krawczyk wrócił ze szpitala po niemal dwutygodniowej walce z koronawirusem, dziękując fanom za okazane wsparcie. Niestety w święta stan zdrowia artysty pogorszył się i muzyk ponownie trafił do szpitala.

Legendarny muzyk we wspomnieniach innych gwiazd

Nagła informacja o śmierci Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła Polską. Wiele fanów i gwiazd wspomina artystę, publikując w swoich social media pożegnalne posty. Wzruszające słowa pożegnania na oficjalnych profilach zamieścili m.in. Edyta Bartosiewcz, Andrzej Piaseczny oraz Jan Borysewicz.

Krzysztof Krawczyk swoją muzyczną podróż rozpoczął od występów w popularnym polskim zespole “Trubadurzy”. W 1973 roku postawił na karierę solową. Występował na wielu festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Inspiracje do swoich utworów czerpał z różnych gatunków, takich jak: pop, blues, jazz czy muzyka country. Jego liczne przeboje, m.in.: “Parostatek”, “Jak minął dzień”, “Ostatni raz zatańczysz ze mną”, “Chciałem być” czy hit “Mój przyjacielu” nagrany we współpracy z kompozytorem Goranem Bregoviciem podbiły serca fanów i na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Andrzej Kosmala – Krzysztof Krawczyk na Juvenaliach w Poznaniu 24 maja 2018. “Chciałem być”

Fot. Januarybratek/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *