Majówka 2021 - pomysły na spędzenie długiego weekendu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Majówka 2021 - pomysły na  spędzenie długiego weekendu

Niepoprawiająca się sytuacja pandemiczna sprawiła, że o dalekich wypadach na kilka dni można zapomnieć, jednak nie oznacza to, że trzeba zostać w domu.

Parki narodowe i rezerwaty przyrody

Miejsca z chronioną przyrodą to idealna okazja na spacer i poznanie niepowtarzalnych okazów zarówno roślin, jak i zwierząt. Na terenie całej Polski można znaleźć wiele tego typu parków, dlatego można odwiedzić najbliższy z nich. Z okazji weekendu placówki organizują także dodatkowe atrakcje i wydarzenia.

Wycieczka rowerowa

Z każdym rokiem Polska staje się coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów miejscem. Malownicze trasy można znaleźć w każdym województwie. Szczegóły szlaków są dostępne na stronach internetowych dla rowerzystów oraz profilach w mediach społecznościowych, które udostępniają plan całej wycieczki.

Grill

Tradycją jest rozpoczęcie sezonu grillowego właśnie w długi weekend majowy. Nie inaczej będzie w tym roku. Na ogródkach czy tarasach można rozstawić jednorazowy sprzęt i przygotować obiad dla całej rodziny lub znajomych. Osoby, które nie mają warunków do rozpalenia grilla na zewnątrz mogą skorzystać z elektrycznego urządzenia.

Fot. Averie Woodard/Unsplash

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *