Rajska wyspa w Polsce!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Rajska wyspa w Polsce!

Martyna Wojciechowska odrywa niezwykłe miejsca w Polsce i poleca Jezioro Płaskie, które wygląda niczym wyspa koralowa na Oceanie Spokojnym.

Na swoich profilach w mediach społecznościowych znana, polska podróżniczka i dziennikarka rozpoczęła akcję, w której pokazuje nieznane, piękne miejsca na terenie całej Polski. Posty oznacza hasztagiem #odkrywajlokalnie. W ramach akcji na swoim profilu pokazała również zdjęcie Andrzeja Bargiela podczas treningu w Tatrach, zachęcając swoich obserwatorów to wizyty w polskich górach. Bargiel to wybitny biegacz górski, himalaista i pierwszy człowiek, któremu udało się zjechać ze szczytu K2 na nartach.

Jezioro Płaskie

Zdjęcie, które umieściła na swoim profilu Martyna Wojciechowska, to fotografia Jeziora Płaskiego z lotu ptaka. Akwen znajduje się w Puszczy Augustowskiej na Podlasiu. Puszcza, jezioro oraz tereny leśne dookoła stanowią element Wigierskiego Parku Narodowego. Jezioro ma owalny kształt, a jego brzeg jest podmokły i płaski, stąd jego nazwa. Zbiornik wodny jest w niewielkim stopniu używany w celach rekreacyjnych, ponieważ łatwo ulega wpływom zewnętrznym. Został wpisany do III kategorii podatności na degradację.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *