Te miejsca nad polskim morzem warto zobaczyć!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Te miejsca nad polskim morzem warto zobaczyć!

Polskie morze od lat cieszy się ogromną popularnością, co roku przyciągając rzesze stałych bywalców. Pandemia koronawirusa sprawiła, że pojawiali się tutaj również nowi turyści, którzy zazwyczaj w tym okresie podróżowali za granicę.

Dlaczego nad morze?

Bałtyk ma do zaoferowania znacznie więcej niż piaszczyste plaże i niespokojne, słone fale. Miejsce to obfituje w wiele wspaniałych miejsc, które często są zupełnie nieznane, albo od dawna zapomniane przez turystów. Wakacyjny wypoczynek warto więc spędzić nie tylko leżąc i łapiąc promienie słoneczne, ale również zwiedzając, poznając i odkrywając miejsca, które pokażą nam, jakim pięknem dysponujemy i jak rzadko je dostrzegamy. Polska to przepiękny kraj, mogący się równać z wieloma zagranicznymi atrakcjami i widokami. Warto więc wykorzystać wakacyjny czas jak najlepiej i odwiedzić miejsca, które dostarczą nam niezapomnianych wrażeń i widoków.

 

TOP 4 najlepszych miejsc nad polskim morzem

Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Marynarki Wojennej znajduję się w Gdyni i od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów w każdym wieku. To doskonała propozycja nie tylko na miłe spędzenie czasu, ale również na zapoznanie się z historią polskiej marynarki. Muzeum podzielone jest na tematyczne działy, w których każdy znajdzie informacje dopasowane do swoich zainteresowań – od ekspozycji broni i uzbrojenia, przez dokumentacje i opracowania, po okręt OPR Błyskawica – polski niszczyciel, który w latach wojennych był jedną z najbardziej nowoczesnych jednostek morskich na świecie. Muzeum oferuje sporo atrakcji, dzięki którym spędzimy czas w wyjątkowym klimacie historycznym. Nie zapominajmy, że to również fajna rozrywka dla najmłodszych.

Groty Mechowskie

To piękne i widowiskowe jaskinie z piaskowca, znajdujące się w miejscowości Mechowo. Zapierające dech w piersiach formy i kształty zostały uformowane przez naturalne procesy, zachodzące za pomocą wypłukiwania materiałów przez wodę. Natomiast działania człowieka zadbały o to, aby jaskinie zostały zachowane w jak najlepszej formie. Ta fenomenalna atrakcja oferuje tajemnicze, niskie, oświetlone korytarze, w których dorośli muszą się schylać, ale które zachwycają swoją budową. Całość charakteryzuje się typowymi kolumnami z piaskowca, które wyglądają jak wyjęte z filmu fantasy. Dno jaskini pokryte jest sztucznym piaskiem i żwirem, co ułatwia zwiedzanie i nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa, nawet dla najmłodszych.

Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy

To wyjątkowe miejsce robiące ogromne wrażenie i to o każdej porze roku. Ogrody Tematyczne Hortulus to około 30 różnych stref tematycznych, rozciągających się na ponad 4 h obszaru. Znajdziemy tutaj strefy związane ze środowiskiem, jak ogród skalny lub leśny, oraz tereny, na których zapoznamy się z architekturą, sztuką, czy kulturą narodową, jak na przykład ogród japoński i francuski. Poza tym znajduje się tutaj również wiele innych, pobudzających, inspirujących oraz zaskakujących barwami i aromatami miejsc. Ogrody Tematyczne to piękno natury w najlepszej odsłonie, oferujące ponad 6 tysięcy gatunków roślin, przyozdobionych rzeźbami, dodatkami, czy oczkami wodnymi. To miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia i to nie tylko dla fanów roślin i ogrodnictwa.

Muzeum Figur Woskowych

To prywatne muzeum znajduje się w Międzyzdrojach i oferuje fantastyczną rozrywkę dla całych rodzin. Figury woskowe charakteryzują się ogromnym realizmem uzyskanym między innymi dzięki zastosowaniu skali 1:1. Dbałość o każdy szczegół sprawia, że robią piorunujące wrażenie. Kolekcja zgromadzonych w muzeum figur stale się powiększa i aktualnie liczy ponad 100 postaci! Znajdziemy tutaj między innymi figury bohaterów znanych z bajek, sportowców, dyplomatów czy aktorów. Muzeum Figur Woskowych to świetna zabawa i okazja do zrobienia sobie zdjęcia ze swoją ulubioną postacią, nawet jeśli tylko woskową.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *