Czy praca za granicą bez języka jest możliwa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wiele osób przed podjęciem pracy za granicą powstrzymuje brak znajomości języka obcego. Ale czy słusznie? Okazuje się, że dzisiaj nawet bez tej umiejętności można podjąć zatrudnienie w charakterze np. opiekunki osób starszych. Dowiedz się, jak wygląda taka praca i czy jest odpowiednia również dla Ciebie.

Praca w Niemczech bez języka

Kto najczęściej szuka pracy w Niemczech bez języka? Te same osoby, które interesuje praca za granicą bez doświadczenia. Każdy kolejny wyjazd jest bowiem okazją do zdobycia nowych umiejętności językowych i lepszej komunikacji z podopiecznymi w przyszłości. Nawet, jeśli wydaje Ci się, że umiesz niemiecki, na miejscu może się okazać, że masz pewne problemy komunikacyjne. To całkowicie normalne! Ludzie korzystają ze skrótów, slangów, mają specyficzny akcent – minie nieco czasu, zanim poznasz praktyczne aspekty języka i poczujesz się swobodnie w nowym środowisku.

Gdzie szukać ofert pracy za granicą bez znajomości języka?

Wiesz już, że brak znajomości języka obcego nie musi przekreślać Twoich szans w poszukiwaniu zatrudnienia poza Polską. Jeżeli interesuje Cię praca za granicą bez języka  sprawdź oferty udostępniane za pośrednictwem agencji pracy. Często mają one bardzo bogate i rozbudowane bazy, w tym np. umów na zastępstwo. Również do pomocy przy seniorach leżących, niekomunikujących się, z niepełnosprawnościami nie jest konieczne płynne porozumiewanie się po niemiecku.

Z czasem ta umiejętność na pewno się przyda i pozwoli Ci rozszerzyć horyzonty, a także usamodzielnić się chociażby w załatwianiu spraw lekarskich czy urzędowych. Wykorzystaj początkową pracę w Niemczech bez znajomości języka do podniesienia swoich kompetencji na przyszłość.

Praca za granicą bez języka – wyzwania

Forma zatrudnienia przez agencję jest wyjątkowo atrakcyjna dla osób, które podejmują pracę za granicą bez języka. Nieznajomość niemieckiego utrudnia nie tylko komunikowanie się, ale przede wszystkim załatwianie spraw urzędowych i innych, związanych z wykonywaną pracę, zdrowiem czy bezpieczeństwem. Agencje zazwyczaj oferują swoim pracownikom:

  • pomoc tłumacza,
  • przyspieszony kurs języka obcego,
  • zatrudnienie na stanowiskach, na których wymagania odpowiadają kompetencjom danego pracownika i najlepiej wykorzystują jego potencjał.

Nadal nie jesteś pewna, czy uda Ci się wyjechać do pracy w charakterze opiekunki skoro nie znasz języka? A może nie jesteś pewna swoich umiejętności językowych, bo do tej pory nie miałaś okazji ich sprawdzić? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj artykuł: Czy praca za granicą bez języka jest możliwa?

Osoby, które chcą rozwijać się za granicą i mieć większe szanse na tamtejszym rynku pracy, wcześniej czy później powinny rozważyć naukę języka obcego. Niejako „przy okazji” załatwiania codziennych sprawunków, słuchania radia, czytania prasy i osłuchania się z językiem nauczą się podstawowych zwrotów oraz prawidłowego akcentu. 

Zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*