Dwa największe festiwale filmowe w Polsce łączą siły!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Dwa największe festiwale filmowe w Polsce łączą siły!

Festiwal Nowe Horyzonty i American Film Festival, które odbywają się na Dolnym Śląsku, w tym roku wyjątkowo w przestrzeni wirtualnej. Od początku listopada na nowo powstałej platformie będzie można obejrzeć ponad 170 nowych filmów.

20. Międzynarodowy Festiwal Filmowy i 11. American Film Festival w tym roku zostały połączone i wspólnie odbędą się on-linie. „Budowę naszej platformy video rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu. Naszym celem było jednak zorganizowanie festiwalu z widzami w kinie, pokazami na dużym ekranie, spotkaniami z gośćmi. Pandemia jednak przyspieszyła. Przyzwolenie na to, żeby nasi widzowie tłumnie gromadzili się w Kinie Nowe Horyzonty, byłoby nieodpowiedzialne. Dlatego musimy na razie zapomnieć o festiwalach, jakie znamy. Ale jednocześnie nie chcemy zapominać o naszych widzach, do których pragniemy dotrzeć z naszym programem” – piszą we wspólnym oświadczeniu Roman Gutek, Urszula Śniegowska i Marcin Pieńkowski, organizatorzy MFF Nowe Horyzonty i American Film Festival.

Co wiadomo o nowej formule festiwali?

W tegorocznym programie wydarzeń przewidziano ponad 170 filmów, w tym 130 pełnometrażowych produkcji. Wszystkie z nich będą dostępne na platformie, stworzonej specjalnie na potrzeby festiwali Organizatorzy zapowiadają, że niektóre z tegorocznych filmów będzie można obejrzeć w kinie podczas kolejnej edycji festiwalu. Osoby, które zakupiły bilet wcześniej będą mogły na platformie obejrzeć 50 produkcji. Oficjalna sprzedaż biletów i dostępów do platformy rozpocznie się 27 października o 12.00.

View this post on Instagram

❗Nowe Horyzonty i American Film Festival przenoszą się online❗ W ostatnich tygodniach sytuacja epidemiologiczna stała się bardzo poważna. Dlatego, po wielu rozmowach i analizach, w trosce o zdrowie naszych widzów, podjęliśmy trudną decyzję o przeniesieniu tegorocznych edycji MFF Nowe Horyzonty i American Film Festival na naszą platformę online. Oznacza to, że ▪️w dniach 5-15 listopada będziecie mogli obejrzeć w tej formie ponad 170 nowych filmów, ▪️w tym ponad 130 pełnometrażowych z programu obu festiwali, ▪️szacujemy, że będzie to jeden z największych tegorocznych wirtualnych festiwali filmowych na świecie, prezentujących najnowsze kino fabularne, ▪️w salach kinowych odbędzie się jedynie kilka symbolicznych pokazów, zorganizowanych zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, ▪️część filmów z tegorocznych wirtualnych edycji pokażemy w lipcu przyszłego roku na pokazach kinowych podczas następnych Nowych Horyzontów. Osoby, które zakupiły karnety bądź akredytacje, mają możliwość obejrzenia 50 filmów na naszej platformie. Oczywiście będzie można również przełożyć karnet na następny rok bądź go zwrócić. Decyzję można podjąć do 21 października, a więc najpierw będzie można zapoznać się z pełnym programem festiwalu, który zostanie ogłoszony 20 października o 12.00. Sprzedaż biletów i dostępów na platformę rozpocznie się 27 października o 12.00. Więcej informacji → bio #attention #attantionattention #nh #nh2020 #nowehoryzonty #nowehoryzonty2020 #nhonline #nowehoryzontyonline #aff #aff2020 #americanfilmfestival #americanfilmfestival2020 @americanfilmfestival

A post shared by 20. MFF Nowe Horyzonty (@mff_nowehoryzonty) on

Fot. Gepardon/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *