Oscary 2021. „Szarlatan” Agnieszki Holland w wyścigu o nominację

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Oscary 2021. „Szarlatan” Agnieszki Holland w wyścigu o nominację

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przedstawiła shortlisty tytułów, które powalczą o nominacje oscarowe w dziewięciu kategoriach. Wśród ogłoszonych produkcji jest „Szarlatan” Agnieszki Holland.

“Szarlatan” to historia inspirowana życiem oraz działalnością czeskiego zielarza i uzdrowiciela Jana Mikolaska, który swoją szeroką wiedzę na temat właściwości ziół wykorzystywał w leczeniu pacjentów, w tym znanych osobistości m.in. ze świata polityki.

Nowy film reżyserki, będący czeską propozycją do Oscara powalczy o nominację w kategorii najlepszy film międzynarodowy obok takich tytułów, jak m.in.: “Na rauszu” Thomasa Vinterberga (Dania), francuskiego kandydata “My dwie” Filippo Meneghettiego, “The Mole Agent” Maite Alberdi z Chile oraz norweskiej propozycji “Nadzieja” Marii Sodahl. W dalszym etapie oscarowego wyścigu niestety nie zobaczymy najnowszej produkcji „Śniegu już nigdy nie będzie” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, który był polskim kandydatem do Oscara.

GutekFilm – Szarlatan (2020), reż. Agnieszka Holland

Oscary 2021 – kiedy ceremonia rozdania nagród?

Początkowo gala oscarowa miała odbyć się 28 lutego br., jednak z powodu pandemii jej datę przełożono. Oficjalny termin rozdania nagród wyznaczono na 25 kwietnia 2021 roku. Z kolei już 15 marca będziemy mogli poznać ostateczne nominacje do prestiżowych statuetek we wszystkich kategoriach.

Fot. Andrew H. Walker/Getty Images Entertainment/Getty Images

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *