Startuje Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej "Bakcynalia"!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Startuje Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej "Bakcynalia"!

6 listopada o godzinie 19.00 rozpocznie się transmisja koncertu on-line, inaugurująca rozpoczęcie 34. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Bakcynalia.

Historia imprezy sięga aż do 1972 roku, gdy przeprowadzono pierwsza edycję festiwalu. Wydarzenie urosło już do miary legendarnego i na stałe wpisało się do studenckiego kalendarza. Bakcynalia łączą w sobie miłość do muzyki i budowanie studenckich więzi. Program festiwalu obejmuje koncerty muzyki folkowej, poezji śpiewanej oraz konkurs muzyczny. Tegoroczne jury będzie przyznawało nagrody na podstawie nagrań wysłanych przez uczestników, ponieważ w związku z panującym stanem epidemicznym i nowymi obostrzeniami sanitarnymi organizatorzy festiwalu podjęli decyzje o przeniesieniu koncertów do przestrzeni wirtualnej. Część z zaplanowanych stacjonarnie wydarzeń została odwołana. Jak zapowiadają władze festiwalu lista występujących podczas koncertów on-line jest równie atrakcyjna jak każdego roku. Festiwal trwa jedynie 2 dni, dlatego warto przejrzeć program wydarzeń i obejrzeć jeden z koncertów.

Kto wystąpi podczas festiwalu?

Listę zaproszonych artystów otwiera grupa Grzane Wino, która specjalizuję się w europejskim folki i poezji śpiewanej. Zespół pochodzący z Podkarpacia zdobył w tym roku główną nagrodę podczas międzynarodowego festiwalu IMPORTA w Czechach. Jest to wydarzenie łączące amerykańskie country i bluegrass, europejski folk i poezję śpiewaną. Kolejnym występującym jest zespół Pod Strzechą istniejący z przerwami od 1985 roku. Podczas Festiwalu zaprezentuję swój najnowszy materiał. Drugi dzień Bakcynaliów rozpocznie Koncert Finałowy, który zainauguruje formacja Mikroklimat. Zespół wykonujący poezję śpiewaną i muzykę turystyczną, łączącą w sobie blues, folk i jazz. Gwiazdą wieczoru będzie także znany poeta, kompozytor i bard – Piotr Bakala. Całość tegorocznej edycji zakończy koncert składu U Studni. Muzycy wykonują piosenkę literacką wykorzystując utwory: Adama Ziemianina, Edwarda Stachury czy Krzysztofa Cezarego Buszmana. Wszystkie koncerty będzie można obejrzeć podczas transmisji na Facebooku Chatki Żaka.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *