„Bridgertonowie” najpopularniejszym serialem w historii Netflixa!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Amerykańska platforma streamingowa podała, że ich najnowsza kostiumowa produkcja bije największe rekordy oglądalności na całym świecie.

„Bridgertonowie” pojawili się na platformie 25 grudnia 2020 roku i od tego momentu nie schodzą z list najchętniej oglądanych seriali na całym świecie. Netflix opublikował statystyki, z których wynika, że od momentu premiery produkcję obejrzało ponad 40% wszystkich zarejestrowanych użytkowników, czyli około 82 milionów. Opowieść o młodych arystokratach była na pierwszym miejscu najpopularniejszych produkcji w aż 83 krajach. Serial niespodziewanie pobił niedawny rekord serii opartej o prozę Andrzeja Sapkowskiego „Wiedźmin”, którego publika liczyła około 76 milionów osób.

Fabuła serialu

Amerykańska produkcja kostiumowa opowiada o losach rodziny Bridgerton w alternatywnej historii Londynu za czasów regencji. Pierwszy sezon skupia się na postaci najstarszej córki rodu, która wkracza w świat arystokratycznych małżeństw. Fabułę serialu oparto na bestsellerowej powieści Julii Quinn, która liczy aż 8 tomów. Netflix zapowiedział, że prace nad drugą serią rozpoczną się wiosną.

Fot. cottonbro/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*