Co można kolekcjonować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kolekcjonowanie rozmaitych przedmiotów do niezwykle wciągające hobby. W zależności od człowieka, jego charakteru i pasji, tematem kolekcji będzie coś innego. Jedni zbierają pamiątki z wakacji, inni kapsle od butelek czy guziki. Jedno jest pewne – kolekcjonerstwo uczy znajdowania piękna i wyjątkowości w pozornie zwyczajnych, codziennych przedmiotach. Oto kilka rzeczy, z których można stworzyć nietypową kolekcję.   

Kolekcja medali  

Każdy sportowiec – profesjonalista czy amator – z dumą lubi prezentować swoje trofea – medale, puchary i dyplomy. Jest się czym chwalić! Nie każdy ma jednak predyspozycje do tego, aby uprawiać sport wyczynowo. Jeśli należysz do tej grupy, nic straconego, medale dostaje się nie tylko za osiągnięcia sportowe. Na stronie https://onebid.pl/pl/auction/Medale znajdziesz aukcje do rozmaitych, rzadkich okazów medali okolicznościowych, jubileuszowych oraz tych, upamiętniających znane osoby. Takie elementy w zbiorach to gratka dla każdego kolekcjonera, a zbieranie akurat medali jest zdecydowanie bardziej wyjątkowe i oryginalne, niż kolekcjonowanie monet albo znaczków.  

Kolekcja autografów   

Teraz propozycja dla fanów show-biznesu i łowców gwiazd. Drugą nieoczywistą kolekcją, jaką możesz założyć jest zbiór autografów. W latach 80 i 90 swój zeszyt z podpisami idoli miał każdy nastolatek. Teraz tradycja zbierania autografów na kartkach, w zeszytach czy specjalnych notesach ustąpiła nieco miejsca podpisywaniu płyt czy książek. 

Kolekcjonowanie autografów znanych osób jest jednak nie tylko świetną okazją do poznania swoich idoli na żywo i wejścia z nimi w interakcję, lecz także może być pomysłem na biznes. Podpisy bardzo znanych artystów mają na rynku ogromną wartość. Zwłaszcza po śmierci celebryty, podpisane przez nich przedmioty kilkadziesiąt razy powielają swoją cenę. Teraz ze zbierania autografów masz frajdę, ale kiedy znudzi Ci się to hobby, kto wie, może Twój zeszyt będzie wart miliony?  

Kolekcja magnesów  

Magnesy na lodówkę to gadżet, który wiele osób zbiera nieświadomie i bez większego przywiązania. Te dekoracje często są pamiątkami z wyjazdów lub kupione są ze względu na nietypowy czy zabawny kształt. Gdy zaczniesz intencjonalnie zbierać magnesy, a Twoja kolekcja nabierze konkretnego kształtu, na przykład okazy związane z miastami, wizerunki sławnych osób albo magnesy przypominające inne przedmioty, zobaczysz, ile satysfakcji to przynosi. Magnesy są dość łatwo dostępne, występują w wielu rozmiarach, kształtach i kolorach oraz nie należą do przedmiotów drogich. Dodatkowo są przydatne i łatwe w przechowywaniu, co sprawia, że jest to idealny pomysł na założenie kolekcji.  

Kolekcja pocztówek  

To kolejna rzecz, którą kiedyś zbierali wszyscy, jednak tradycja ta została już dawno zapomniana. Pocztówki to małe dzieła sztuki i mogą być naprawdę piękne. Najbardziej podstawowe okazy to po prostu fotografie krajobrazów, które można kupić za złotówkę na poczcie. Są jednak też piękne pocztówki artystyczne lub zachwycające, historyczne okazy, które mogą kosztować nawet po kilka tysięcy złotych. Kolekcja pocztówek to w obecnych czasach coś bardzo oryginalnego i nietypowego. Są one na tyle łatwo dostępne, że bez większego wysiłku i nakładu finansowego możesz rozpocząć swoją kolekcję choćby jutro, a jej rozbudowywanie będzie zajęciem na lata. 

Zdjęcie główne: pexels.com/YEŞ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*