Czy warto zamawiać jedzenie na przyjęcie przez firmę cateringową?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeśli kiedykolwiek musiałeś zorganizować wydarzenie, aby uczcić takie wydarzenie jak ślub, urodziny, zaręczyny, ukończenie szkoły, konferencję, wiesz, ile pracy jest potrzebne, by wszystko poszło zgodnie z planem.

Od sporządzania list gości i nadzorowania zaproszeń po znalezienie odpowiedniego miejsca – istnieje wiele decyzji do podjęcia i obowiązków do wykonania; a do tego wszystkiego trzeba zorganizować catering.

Łatwo jest poczuć się przytłoczonym tym wszystkim, więc porzuć te listy „rzeczy do zrobienia” i poświęć kilka minut na przeczytanie o tym, jak możesz zaoszczędzić sobie wielu stresów, wynajmując firmę cateringową. Tutaj przedstawiamy zalety i wady takiego rozwiązania, abyś sam zdecydował, czy jest to opcja dla Ciebie.

Zalety wynajmu cateringu na imprezę

Oszczędność czasu i nerwów

Spójrz jeszcze raz na listę rzeczy do zrobienia – zauważysz, że potrzebujesz dodatkowego nakładu pracy związanego z cateringiem dla setek osób, a to przy założeniu, że masz nawet dostęp do miejsca do przechowywania, przygotowania lub gotowania jedzenia.

Doświadczona kadra

Catering dla dużej liczby osób nie jest taki, jak większość ludzi kiedykolwiek robiła we własnej kuchni, więc nawet poradzenie sobie z tymi ogromnymi rodzinnymi posiłkami na różne święta nie zapewni wiedzy niezbędnej do kompetentnej obsługi dużej imprezy. 

Fot. Pietro jen/Pexels

To opłacalne

Jest mało prawdopodobne, abyś faktycznie zaoszczędził dużo gotówki, samodzielnie zajmując się cateringiem na dużą imprezę. Firmy cateringowe mają dostęp do produktów przecenionych, a zapewnienie personelu, który zajmie się gotowaniem oraz, w stosownych przypadkach, transportem i podawaniem żywności jest częścią pakietu.

Bezpieczeństwo i higiena

Te rzeczy są podstawą odnoszącej sukcesy firmy cateringowej, więc nie musisz się martwić o jakość jedzenia, sposób, w jaki jest przygotowywane i podawane.

Elastyczność

Wiele dobrych zewnętrznych firm cateringowych radzi sobie z wszelkiego rodzaju imprezami, czy to dla wybranej grupy osób we własnym domu, czy dla setek osób na dużej imprezie firmowej.

Różnorodność

Pracownicy firm cateringowych są zwykle przyzwyczajeni do dostarczania posiłków (od produktów mięsnych po wyroby piekarnicze i cukiernicze) na różne tematy, czy to w stylu BBQ, czy na ucztę o innej tematyce, nie wspominając o wielu innych kuchniach z różnych krajów na całym świecie.

Otrzymujesz profesjonalną obsługę

Jeśli Twoje potrzeby cateringowe obejmują kucharzy i kelnerów, którzy obsługują bezpośrednio gości, możesz mieć pewność, że rezerwując przez firmę cateringową,, zapewniasz wysokiej jakości usługi z nienagannymi manierami i nastawieniem, które z pewnością zaimponują Twoim gościom.

Wady wynajmu firmy cateringowej na imprezę

Podwyższony poziom stresu wywołany obawami, że mogłeś dokonać złego wyboru. (prawdopodobnie można by tego uniknąć, umawiając się wcześniej na wypróbowanie potraw firmy cateringowej, czytając mnóstwo recenzji przed dokonaniem rezerwacji lub łącząc się bezpośrednio z uznaną i szanowaną firmą cateringową. 

Koszty

Jest niewielka szansa, że ​​jakakolwiek przypadkowa osoba mogłaby przygotować i podać jedzenie dużej liczbie osób bez dużej pomocy i wsparcia. Oczywiście możliwe jest postawienie czegoś na stole w formie bufetu za mniej, niż pobierze firma cateringowa, co jest kuszącą opcją, jeśli sytuacja jest napięta.

Ale zważ stres, jaki sposób ten doda do Twojego życia, i czas, jaki zabierze, a zdasz sobie sprawę, że naprawdę nie jest to warte zachodu.

Zbyt formalnie

Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku, gdy pracownicy cateringu wędrują po okolicy z talerzami z jedzeniem i napojami na dość nieformalnym, kameralnym wydarzeniu. Jednak dobrzy pracownicy cateringowi potrafią wtopić się w scenerię – więc nie powinieneś się tym zbytnio martwić.

Jeśli naprawdę chcesz czegoś małego i intymnego, lepiej wybrać domową imprezę przy grillu zamiast formalnej opcji jedzenia, chociaż te zwykle sprawdzają się lepiej w przypadku mniejszych wydarzeń. Jednak jedzenie może nie być podane w tak profesjonalny sposób z wykorzystaniem różnych narzędzi, jak krajalnica do chleba itp.

Mogą zbankrutować

To najgorszy możliwy scenariusz. Jest to mało prawdopodobne, ale gdyby tak się stało, przynajmniej powinieneś być w stanie odzyskać wszelkie pieniądze zapłacone firmie cateringowej i być w stanie rozejrzeć się za kimś, kto przejmie to zadanie.

Fot. fu zhichao/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*