Czym są peptydy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Peptydy to związki chemiczne, które coraz częściej znajdują zastosowanie w kosmetologii i kosmetyce. Kosmetyki posiadające w swoim składzie peptydy mają wiele zalet, dlatego też są uwielbiane przez kobiety i nie tylko. Dowiedz się więc, czym dokładnie są peptydy oraz dlaczego warto zdecydować się na pielęgnację kosmetykami, które je posiadają.

Peptydy – co to takiego?

Zacznijmy od tego, czym tak w ogóle są peptydy. Według definicji są to organiczne związki chemiczne, które powstają w wyniku połączenia co najmniej dwóch aminokwasów wiązaniem peptydowym. Są one o wiele mniejsze niż białko, dlatego też bez problemu przedostają się w głąb skóry. Występują one naturalnie w naszym organizmie, jednak wraz z wiekiem ich produkcja znacząco spada.

Warto również mieć na uwadze, że występują różne rodzaje peptydów. Do tych najpopularniejszych oraz najczęściej wykorzystywanych w przemyśle kosmetycznym należą peptydy sygnałowe, neuropeptydy oraz peptydy transportujące. Peptydy sygnałowe odpowiadają za stymulację syntezy kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się jędrna i wygładzona. Ponadto działają one nawilżająco, poprawiają owal twarzy, a także skutecznie pielęgnują wiotką skórę. Neuropeptydy natomiast blokują uwalnianie substancji odpowiedzialnych za skurcz mięśni, dzięki czemu opóźniają starzenie się skóry, a co za tym idzie, także pojawianie się zmarszczek. Peptydy transportujące pomagają zaś przenikać substancjom aktywnym w głąb skóry.

Dlaczego warto stosować kosmetyki z peptydami?

Kosmetyki z peptydami to świetna propozycja zwłaszcza dla skóry dojrzałej i wiotkiej, jednak możesz z powodzeniem zdecydować się na używanie peptydów już po 20. roku życia, aby zahamować starzenie się skóry. W końcu nie bez powodu mówi się o kosmetykach z peptydami, że są „bezinwazyjnym botoksem”. Zapewniają one bowiem naturalne uelastycznienie i ujędrnienie skóry. Ponadto wpływają one na syntezę kolagenu oraz elastyny, poprawę kolorytu skóry, przyspieszają gojenie i procesy naprawcze. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://biolabshop.pl/.

Warto jednak pamiętać o prawidłowym stosowaniu kosmetyków z dodatkiem peptydów. Zawsze używaj ich podczas wieczornej pielęgnacji, przed pójściem spać. Ponadto nigdy nie łącz ich z kosmetykami z witaminą C oraz z kwasami AHA i BHA. Z powodzeniem możesz jednak łączyć peptydy z retinolem. Taki duet kosmetyczny to bez wątpienia gwarancja czystej, promiennej i jędrnej skóry!

Zdjęcie główne: pexels.com/Anna Shvets

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*