Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Sprawdź, kto wystąpi!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przełożone z ubiegłego roku wydarzenie odbędzie się w dwóch częściach: w ostatnim tygodniu maja oraz w sierpniu.

Pierwsza majowa odsłona FMF w formie online rozpocznie się już w najbliższy czwartek 27 maja i potrwa do niedzieli. W tych dniach na platformie Play Kraków będą transmitowane panele dyskusyjne ze słynnymi kompozytorami i przedstawicielami branży muzycznej. Wśród gości pojawią się m.in. Laura Karpman – czterokrotna zdobywczyni nagród Emmy, Hildur Ingveldar Guðnadóttir – nagrodzona Oscarem za muzykę do filmu „Joker” oraz Carlos Rafael Rivera, który skomponował ścieżkę dźwiękową m.in. do popularnego miniserialu Netflixa „Gambit Królowej”. W piątek 28 maja na dachu krakowskiej Galerii Kazimierz od godz. 20.00 odbędzie się także projekcja amerykańskiego dramatu  „Sound of Metal”.

Wyjątkowy koncert pod ziemią

W niedzielę 30 maja również na platformie Play Kraków będzie można bezpłatnie wysłuchać koncertu w wykonaniu Chóru Polskiego Radia pod batutą Marii Piotrowskiej-Bogaleckiej, który został nagrany w Kopalni Soli Wieliczka. W repertuarze pojawią się utwory słynnych kompozytorów m.in. Ennio Morricone, Dona Davisa oraz Oscara Fogelströma.

Sierpniowe atrakcje

Na tym festiwal się nie kończy. Na jego drugą część będzie trzeba jednak poczekać do końca sierpnia br. W tym czasie organizatorzy zaplanowali Galę Muzyki Filmowej z udziałem polskich gwiazd, m.in.  Anny Karwan i Natalii Nykiel oraz Kachy Kowalczyk z zespołu Coals. Podczas wydarzenia zabrzmi muzyka znana z najbardziej popularnych kinowych i telewizyjnych produkcji ostatnich lat, m.in. Wiedźmina, Gambitu królowej i The Crown. Dla najmłodszych przewidziany jest natomiast koncert z muzyką oraz piosenkami z polskiego serialu animowanego Agi Bagi. Festiwal zakończy koncert The Best of John Barry organizowany w związku z 10-tą rocznicą śmierci legendarnego artysty.

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń oraz informacje o biletach dostępne są na stronie organizatora.

Fot. Mikhail Nilov/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*