Jak szukać noclegów na długi weekend?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Długi weekend to świetna okazja, żeby odpocząć z bliskimi w malowniczym miejscu. Z artykułu dowiesz się, jak znaleźć najlepsze promocje na noclegi. 

Najlepsze długie weekendy 2023 

W 2023 roku jest wiele możliwości, by biorąc dzień lub dwa urlopu, cieszyć się z kilku dni wolnego. Szczególnie warto skorzystać z okazji, które nadarzą się na przełomie kwietnia i maja, a także w grudniu 2023. Wystarczy wziąć wolne 2 maja, aby cieszyć się pięcioma dniami wypoczynku w ramach majówki. Świetnym rozwiązaniem jest również wzięcie trzech dni urlopu od 27 do 29 grudnia, aby uzyskać aż 10 dni wolnych od pracy (między 23 grudnia a 1 stycznia).

Atrakcyjne noclegi w świetnej cenie

Zastanawiasz się, jak najwięcej zaoszczędzić na noclegu? Przede wszystkim warto z wyprzedzeniem zebrać ekipę i zarezerwować pobyt. Ceny hoteli i apartamentów różnią się w zależności od sezonu, obłożenia oraz lokalizacji. Jeśli zależy Ci na wyjeździe z grupą znajomych, wspólnym gotowaniu i większej prywatności, najlepszym rozwiązaniem będzie krótkoterminowy wynajem apartamentu. Warto sprawdzić zarządzanie apartamentami, które gwarantują standard hotelu premium i zwykle są położone w świetnej lokalizacji. Pobyt w hotelu sprawdzi się świetnie w sytuacji, gdy planujecie romantyczny wypad we dwoje i szukacie dodatkowych atrakcji w postaci np. zabiegów spa, restauracji na miejscu czy basenu. Niektóre hotele gwarantują również animacje i zajęcia sportowe dla dzieci – dobrze jest sprawdzić dostępne atrakcje przy robieniu rezerwacji.

Platformy do rezerwacji zakwaterowania online

Jeśli szukasz tanich noclegów, to warto skorzystać także z porównywarek cenowych i polować na zniżki poza sezonem. Przed wyborem oferty dobrze jest zapoznać się ze zweryfikowanymi opiniami użytkowników. Jeśli udało Ci się wybrać pokój w danym hotelu, to warto porównać ofertę z serwisu internetowego z tą zamieszczoną na prywatnej stronie lub fanpage’u hotelu. Warto pamiętać o tym, że każdemu obiektowi najbardziej opłaca się sprzedawać noclegi bezpośrednio, a nie przez inne portale, które zestawiają oferty w rankingu i pobierają przy tym spore prowizje. Nieraz opłaca się również zadzwonić lub napisać mail bezpośrednio do hotelu z zapytaniem o jakąś specjalną ofertę. Być może uda Ci się wynegocjować zniżkę, pod warunkiem, że nie jest to środek sezonu. Pamiętaj też o tym, żeby uważać na oszustów – żaden hotel nie będzie wymagał od Ciebie podania prywatnych danych karty w wiadomości na komunikatorze. 

Fot.: Marissa Grootes/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*