Jak wybrać odpowiedni tornister dla chłopca?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dobrze dobrany tornister dla dziecka ma znaczenie nie tylko ze względów wizualnych, ale także komfortu użytkowania. Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Tornister dla chłopca – weź pod uwagę opinię dziecka

Jeśli szukasz odpowiedniego tornistra dla swojego syna, pamiętaj przede wszystkim, że to on będzie z niego korzystać na co dzień, dlatego wybierz taki model, który sprawi mu przyjemność. Jeśli nie wiesz, o jakim tornistrze marzy Twoje dziecko, zabierz go ze sobą na zakupy. Dobry plecak możesz znaleźć nie tylko w sklepie stacjonarnym, ale także przez Internet, dzięki czemu masz dostęp do naprawdę ogromnej ilości wzorów i kolorów. Pamiętaj, że tornister dla chłopca wcale nie musi być ciemny, ani posiadać innych elementów, które stereotypowo pasują do chłopców, jeśli podoba mu się inny model, to nie wymuszaj na nim, by wybrał coś innego. Jeśli Twój syn lubi postać z kreskówki i sprawi mu przyjemność, gdy zostanie posiadaczem tornistra z jego wizerunkiem, nie wahaj się, tylko pozwól mu go mieć, chyba że inne jego parametry nie będą służyć jego zdrowiu i bezpieczeństwu.

Cechy dobrego tornistra – na co zwrócić uwagę?

Nie tylko wygląd będzie się liczyć podczas wyboru tornistra, bardzo ważny jest także odpowiedni rozmiar oraz waga. Trzeba pamiętać, że tornister nie może być zbyt duży, ani ciężki. Jego górna krawędź nie powinna uwierać w szyję, natomiast dolna sięgać ponad linię bioder. Nie bez znaczenia są ramiączka, które nie tylko powinny być regulowane, ale także wystarczająco grube, by nie wrzynały się w ramiona. Zwłaszcza w przypadku małych dzieci, pomocne okazują się pasy stabilizujące, które znajdują się na wysokości klatki piersiowej oraz na linii bioder. Mają one na celu lepsze rozmieszczenie ciężaru, a także uniemożliwiają zsuwanie się tornistra z ramion. Podczas wyboru tornistra warto zwrócić także uwagę na ilość przegródek, dzięki którym będzie można lepiej zorganizować rozmieszczenie poszczególnych rzeczy, a co za tym idzie, łatwiej je znaleźć.

Materiał na tornister – czy ma znaczenie?

Przed zakupem tornistra należy także sprawdzić, z jakich materiałów powstał, gdyż ma to wpływ na utrzymanie go w czystości. Jeśli wybierzesz tkaninę, która jest łatwa w czyszczeniu, będziesz móc w dowolnej chwili go odświeżyć, co jest istotne zwłaszcza w przypadku takich rzeczy, które używane są na co dzień i nietrudno je pobrudzić. Taką rzeczą bez wątpienia jest tornister. Kredki, flamastry, drugie śniadanie, napoje, a nawet zwyczajny kurz, to wszystko może sprawić, że tornister nie będzie prezentować się dobrze. Jeśli wybierzesz tkaninę wodoodporną, nie będziesz musieć się martwić, że podczas ulewnego deszczu, do wnętrza tornistra dostanie się woda, a umieszczone w nim rzeczy zostaną zniszczone. Wybór plecaka nie powinien być przypadkowy, jeśli zrobisz to w sposób przemyślany, nie tylko Twoje dziecko będzie zadowolone, ale także posłuży mu przez dłuższy czas, ciągle prezentując się dobrze.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*