Jak wyrzeźbić brzuch?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wraz z nadejściem lata powraca trend na odchudzanie. Wiele osób zaczyna marzyć o idealnej, sportowej sylwetce. Warto jednak podejść do tego tematu ze zdrowym rozsądkiem. Jeśli chcesz poprawić jakiś aspekt Twojej figury, postaraj się zrobić to z miłością do swojego ciała.

Jak ćwiczyć, żeby poprawić swoją sylwetkę?

Każde ciało jest inne, dlatego ludzie nie wyglądają tak samo. Nawet stosując te same ćwiczenia i diety, efekty poszczególnych osób mogą bardzo się od siebie różnić. Dlatego warto jest mieć do tego dystans i decydować się na pracę nad sylwetką nie po to, by wyglądać jak sportowy idol, ale dla własnego zdrowia i lepszego samopoczucia. Ważnym aspektem procesu rzeźbienia ciała jest oczywiście trening – o ile za spadek masy zazwyczaj odpowiada dieta, o tyle to właśnie ćwiczenia pomagają Ci uzyskać wymarzone rezultaty sylwetkowe. Warto przy tym pamiętać, że chociaż wykonywanie ćwiczeń na określone partie ciała może być pomocne, trening zawsze dotyczy całego organizmu. Jeśli chcesz wyrzeźbić brzuch, ćwiczenia na brzuch są oczywiście wskazane, ale nie powinieneś zaniedbywać również innych partii ciała. To ważne, ponieważ możesz przeciążyć niektóre mięśnie i kości, ciągle wykonując ten sam trening, a efekty i tak nie będą oczekiwane: po prostu nie da się wyrzeźbić tylko brzucha, nawet robiąc tylko brzuszki.

Rzeźba brzucha o odchudzanie

Współczesne podejście do pracy nad sylwetką coraz częściej mówi o łączeniu redukcji tkanki tłuszczowej i pracy nad rzeźbą. Jeśli mierzysz się z nadwagą, to podejście może być dla Ciebie odpowiednie, a odchudzanie przestanie być nieprzyjemnym doświadczeniem. Żeby wdrożyć to podejście, wystarczy obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, ustalić deficyt i podjąć odpowiednie treningi. Czy w taki sposób jesteś w stanie osiągnąć wymarzone efekty? Zdecydowanie tak. Podczas takiego procesu jednocześnie zajmujesz się spalaniem tkanki tłuszczowej i budowaniem mięśniowej – nie bądź zaskoczony, że Twoja masa może wzrosnąć lub utrzymać się na tym samym poziomie. Mięśnie są „gęstsze”, a przez to cięższe niż tkanka tłuszczowa, dlatego mimo redukcji obwodów, masa ciała może pozostawać niezmienna lub rosnąć.

Jak wspierać rzeźbienie brzucha?

Praca nad sylwetką wymaga rozbudowy mięśni. Podobnie jak wzrost i rozwój organizmu, proces rzeźbienia mięśni generuje zapotrzebowanie na białko, dlatego sugeruje się, by osoby pracujące nad figurą zwiększyły spożycie protein. Niestety, czasami jest to trudne – zwłaszcza, gdy kierujesz się deficytem kalorycznym i próbujesz zmieścić się z określonej liczbie kalorii w codziennej diecie. Pomóc mogą niskokaloryczne shake’i białkowe i odżywki takie jak whey protein, dzięki którym w niewielkim posiłku, nieobciążającym Twojego zapotrzebowania kalorycznego, dostarczysz sobie dużej porcji białka.

Zdjęcie główne: pexels.com/RODNAE Productions

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*