Marzy Ci się tatuaż? Sprawdź najmodniejsze wzory

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Tatuażowa moda przeżywa najlepszy okres w całej dotychczasowej historii. Jakie wzory, motywy i kolory są obecnie w modzie? 

Moda na tatuaże coraz bardziej się rozkręca. Już dawno trwałe ozdoby na ciele przestały być kojarzone z kryminalną przeszłością. Zupełnie inaczej niż kiedyś patrzy się na wytatuowanych w szkole czy w miejscu pracy. Dziś tatuaże nikogo już nie dziwią i nie szokują. Tatuaż to forma artystycznego wyrazu, wyrażenia siebie, zaznaczenia swoich pasji. Pojawiły się różne style tatuażowe. Każdy może wybrać artystę, który specjalizuje się w dziarach o konkretnej kresce i stylistyce.

Trendy w tatuażach męskich

Do najbardziej popularnych tatuaży męskich nadal zaliczyć można te, o nieco grubszej kresce, realistyczne oraz napisy. Mężczyźni wybierają zarówno jednokolorowe, jak i barwne wzory. Jeśli chodzi o wybór miejsca na tatuaż, najczęściej są to plecy, tors oraz kończyny dolne i górne. Bardzo modne są tzw. rękawy, czyli ręka wytatuowana od ramienia aż po nadgarstek lub łącznie z dłonią. Męski rękaw może być jednym, spójnym wzorem lub zbiorem różnych, mniejszych tatuaży. 

Wzory dla mężczyzn mogą też mieć akwarelowe wykończenie, kreskówkowy styl albo być wykonane w technice 3D. Modne są także geometryczne wzory i połączenie geometrycznych form z innymi motywami. Za przykład posłużyć może tu połowa instrumentu i symetrycznie dołożony do niego rąb lub połowa portretu psa w połączeniu z geometrycznymi wzorami kół.

Wśród panów popularnym wyborem jest tatuowanie imion dzieci lub partnerki, ważnych dat, sentencji. Popularność zdobywają tatuaże – odciski np. stópki noworodka lub psiej łapy ukochanego czworonoga. Wzór pobiera się przed tatuowaniem. Tatuażysta macza kończynę w tuszu i odbija wzór we wskazanym miejscu. Dzięki temu jest szansa na odtworzenie konkretnej stopy – z jej specyficznym kształtem i liniami papilarnymi. 

Tatuażowe Trendy dla kobiet

Wśród damskich tatuaży dominują obecnie cienkie kreski oraz tatuaże watercolor. Absolutnym hitem są motywy kwiatowe. Kobiety wybierają cieniowane wersje monochromatyczne oraz z dodatkiem pastelowych kolorów. Oprócz florystycznych motywów przewodnich często wybierane są także delikatne symbole, inicjały i daty. Nie brakuje również tatuaży geometrycznych.

Jeśli chodzi o lokalizację dziar na ciele, kobiety wybierają często miejsce za uchem, palce, mostek i okolice przerwy między piersiami, żebra oraz stopy i kostki. W zdecydowanie mniejszym stopniu kobiety decydują się na tatuowanie ud i łydek. Tatuaże na stopach należą do bolesnych. Cienka skóra i duża ilość płytkich żyłek, po pewnym czasie zaczynają doskwierać – piec i boleć. Plecionki, kwiaty, geometryczne zawijasy, mandale będą się za to pięknie prezentować na gołych stopach w sandałkach. 

Decydując się na tatuaż na karku lub plecach panie często sięgają po takie wzory jak kwiat lotosu, motyl lub biżuteria. Kwiat lotosu to symbol, który idealnie wpisze się również w przestrzeń między biustem. W tym miejscu wyglądają dobrze również niewielkie rysunki jak pojedynczy kwiat czy strzała. Tatuowanie na mostku nie należy do najprzyjemniejszych – skóra w tym miejscu jest cienka i delikatna.

Garść ogólnych porad

Wybierając wzór tatuażu, można kierować się wyłącznie modą, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybór również takiego symbolu, który coś dla nas znaczy i nie znudzi się nam po latach. Nie warto powielać popularnych wzorów. Lepiej wybrać kilka przykładowych zdjęć jako inspiracje dla tatuażysty i pokrótce opowiedzieć o sobie artyście. Dzięki temu otrzymamy wyjątkowy, unikalny i niepowtarzalny tatuaż dopasowany do naszego gustu i osobowości. 

Zdjęcie główne: Med Badr Chemmaoui/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*