Masaż wężem lub kaktusem. Poznaj różne nietypowe zabiegi pielęgnacyjne na świecie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz poprawić sobie humor? Marzysz o tym, by uciec od codziennych zmartwień? Sprawdź nietypowe zabiegi pielęgnacyjne!

Masaż wężem, Indonezja

Jeśli czujesz się spięty, nie ma nic lepszego niż masaż, który wspaniale Cię odpręży i pozwoli uciec od codziennych zmartwień. Jasne, możesz umówić się na klasyczny zabieg, ale jeżeli chcesz pofolgować swojej dzikiej stronie, możesz również spróbować masażu wężem. Kiedy już się położysz, masażysta umieści na Tobie 220-kilogramowego żywego pytona. Porusza się w sposób, w jaki nie mogą tego zrobić ludzkie ręce, pozostawiając Cię w pełni rozluźnionym, choć trochę przerażonym. 

Podczas gdy niektórzy ludzie, co zrozumiałe, wzdragają się przed takim masażem, niszowa praktyka zyskuje na popularności. Liczne spa na całym świecie oferują niezwykłe zabiegi.

Po dokładnym umyciu węża kładzie się go na klatce piersiowej i twarzy klienta. Może poruszać się tak, jak chce. Używa przy tym języka, co przypomina łaskotanie. 

Fot. Ulet Ifansasti/Stringer/Getty Images News/Getty Images

Masaż kaktusem, Meksyk

Egzotyczną specjalnością Meksyku jest masaż kaktusowy Hakali. Pozwala skutecznie walczyć z cellulitem. Prawdopodobnie myślisz, że taki zabieg na ciało wydaje się daleki od odprężenia i być może trochę bolesny. Warto jednak zaznaczyć, że liście są pozbawiane cierni, a następnie podgrzewane w ciepłej wodzie. Kiedy są już miękkie i giętkie, rozdziela się je na pół i wciera – lepką stroną w dół – w spragnioną, spaloną słońcem skórę.

Kaktus nopal, bliski kuzyn kojącego aloesu, nawilża, odtruwa i pomaga leczyć oparzenia słoneczne. W przeciwieństwie do olejku do masażu „sok” z nopalu szybko wchłania się w skórę, nie pozostawiając tłustej ani lepkiej warstwy.

Fish pedicure, Kambodża

Chcesz poprawić wygląd swoich stóp? W takim razie wypróbuj pedicure rybkami. Garra rufa, potocznie nazywana rybą lekarską, pochodzi z Turcji i kilku krajów Bliskiego Wschodu, w tym Syrii, Iraku i Iranu. Podczas zabiegu około 100 rybek skubie łuszczącą się skórę.

Fot. Andrew Aitchison/ In Pictures/Getty Images)

Terapia dźwiękami, Szwajcaria

Seria zabiegów Rhytm and Motion®️ w Hard Rock Hotel wykorzystuje wzmocnione wibracje, naciski i wzorce. Wysyła impulsy przez ciało i pozostawia uczucie energii i orzeźwienia. Z kolei zabieg “Synchronity” to pulsujący masaż mistrzowsko połączony ze ścieżką dźwiękową.

Kąpiel w sianie, Włochy 

W hotelu Heubad w Południowym Tyrolu znajduje się spa, które oferuje wyjątkową kąpiel w sianie. Od ponad wieku stosuje się ją do odtruwania i oczyszczania organizmu. Zabieg regeneruje skórę, stymuluje metabolizm i wzmacnia układ odpornościowy. Wygląda następująco: 15–20 minut spędzisz otulony ciepłym, wilgotnym sianem, a następnie zrelaksujesz się na leżaku – w tym czasie zaleca się częściowy masaż. 

Fot. Adriano Bacchella/REDA&CO/Universal Images Group/Getty Images

Antygrawitacyjny masaż różowym kwarcem, Hiszpania

Kempinski Hotel Bahia to jedyny ośrodek wellness w Hiszpanii, który oferuje masaż różowym kwarcem. Uzdrawiające ciepło piasku o różowym zabarwieniu wywodzi się ze starożytnej greckiej koncepcji “psammoterapii”. Wspaniale rozluźnia ciało i zmniejsza napięcie mięśniowe, łagodzi dzięki temu ból. Łóżko zabiegowe jest odchylane w górę i dół, podczas gdy kryształy pozostają całkowicie nieruchome – daje to w rezultacie uczucie “antygrawitacji” i całkowitej nieważkości.

Fot. The Anam/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*