Nowoczesne rozwiązania aranżacyjne do pokoju nastolatka

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Urządzenie pokoju nastolatka to spore wyzwanie. Pomieszczenie musi być funkcjonalne, a jednocześnie powinno przypaść do gustu młodemu mieszkańcowi. Jakie rozwiązania aranżacyjne warto więc zastosować?

Nowoczesny pokój nastolatka powinien łączyć zainteresowania młodego człowieka, funkcjonalność i gust rodziców, którzy zazwyczaj chcą, by wystrój pomieszczenia chociaż trochę komponował się z pozostałymi częściami domu czy mieszkania.

Dobrej jakości biurko to podstawa

Najważniejszym elementem są bez wątpienia meble. W pokoju nie może zabraknąć wygodnego biurka, przy którym można będzie odrabiać lekcje, czy się uczyć. Biurko powinno być duże i mieć sporo szuflad i szafek, do których młody człowiek będzie mógł chować mnóstwo przydatnych dla niego przedmiotów, książek, zeszytów itp.

Ciekawa szafka pod TV

Współcześnie w niemalże każdym pokoju nastolatka znajduje się telewizor. Warto pomyśleć, o jakiejś ciekawej szafce z półkami i szufladami, do których można schować płyty, gry i inne akcesoria. Szafki młodzieżowe pod telewizor mogą łączyć w sobie też popularną „RTVkę” z komodą.

Do wyboru są meble bardzo proste, klasyczne, jak i kolorowe o finezyjnych kształtach. Należy jednak pamiętać, że kupując taki mebel oddzielnie, trzeba wziąć pod uwagę to, jak będzie się komponował z pozostałymi elementami wystroju. Szafka powinna być w tej samej kolorystyce co biurko czy szafa na ubrania.

Meblościanki wciąż na czasie

Jakiś czas temu pojawiła się teoria, że meblościanki to relikt przeszłości. Nic bardziej mylnego. Projektanci wciąż chętnie korzystają z takich gotowych rozwiązań. Plusem zestawu mebli jest to, że wszystko się ze sobą idealnie komponuje, współgra i daje dużo możliwości aranżacyjnych. Meblościanki są idealne do pokoju nastolatka, ponieważ zazwyczaj mają kilka elementów, które można ustawiać i przestawiać zgodnie z własną wizją. Poza tym nastolatki uwielbiają coś zmieniać wokół siebie, w tym momencie wystarczy przesunąć jedną szafkę, ustawić drugą i gotowe.

Kolejną zaletą meblościanek jest funkcjonalność. Są wygodne w użytkowaniu, mają zazwyczaj dużo różnych półek odkrytych i zakrytych oraz liczne szufladki. Mogą mieć dużo różnych kolorów, więc łatwo dopasować meble do tapety czy odcieni ścian.

Ciekawa szafa

W pokoju nastolatka nie może zabraknąć szafy. I tu można nieco zaszaleć, ponieważ w dobrych sklepach meblarskich, znajdziemy np. gotowe szafy z grafikami. Dzięki temu pokój może nabrać unikalnego charakteru. Na drzwiach szafy mogą znaleźć się wizerunki zwierząt, motywy roślinne, krajobrazy i co tylko zamarzy się młodemu człowiekowi. Taka szafa pełni nie tylko funkcję mebli, ale też zastępuje ukochane niegdyś przez młodych ludzi plakaty.

Szafa z grafiką pozwala też nastolatkowi na stworzenie swojego „małego królestwa”, które będzie w jego stylu i guście, a jednocześnie będzie dobrze prezentować się w całym pomieszczeniu, więc zapewne spodoba się także rodzicom.

W pokoju nastolatków obecnie hitem są szafy z drzwiami przesuwnymi, są wygodniejsze i nie trzeba dodatkowego miejsca, by móc wygodnie otwierać tradycyjne drzwi.  

Fot.: Norbert Levajsics/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*