Perfumy niszowe – co warto o nich wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie lubisz przyjętych standardów i szukasz ekstrawagancji we wszystkich elementach swojego wizerunku? Nosisz wyszukane fryzury, makijaże i wyróżniające Cię z tłumu ubrania? W takim razie swój wizerunek musisz dopełnić perfumami niszowymi. Czym są, co je wyróżnia i dlaczego są wyjątkowe? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Perfumy niszowe – ekstrawagancja dla Twojego nosa

Mainstreamowe marki perfum stawiają przede wszystkim na sukces rynkowy. Dlatego reklamują je gwiazdy Hollywood, a same kompozycje układane są w taki sposób, aby nie wykraczały daleko poza znane i powszechnie lubiane standardy.

W przypadku perfum niszowych wygląda to inaczej. Tutaj głównym celem twórcy jest ułożenie niepowtarzalnej kompozycji zapachowej, która ma odzwierciedlać ich wrażliwość i nieszablonową, artystyczną wizję. Dlatego perfumy niszowe niekiedy całkowicie odbiegają od popularnych rozwiązań, które znamy z półek sieciowych perfumerii. Co więcej, wybrane zapachy z niszy są trudnodostępne, często (ale nie zawsze) droższe od perfum mainstreamowych.

Kto sięga po perfumy niszowe?

Użytkownicy perfum niszowych to najczęściej dwie grupy osób. Po pierwsze, są to koneserzy perfum, którzy uwielbiają nowości i ciekawe rozwiązania, a także potrafią docenić kunszt nosa, który opracowywał kompozycję. Inna grupa to osoby o nieszablonowym podejściu do życia, ceniące sobie ekstrawagancję, szukające sposobu na wyróżnienie się.

Co sprawia, że perfumy niszowe są tak wyjątkowe?

Perfumy niszowe nie są produktem dla każdego. Świadczą o tym m.in. trudniejsza dostępność i przede wszystkim zupełnie odbiegające od powszechnie lubianych standardów kompozycje, których receptura jest niekonwencjonalna i zakłada wykorzystanie bardzo nieoczywistych, niekiedy zaskakujących składników. Co jeszcze odróżnia perfumy niszowe od zapachów znanych marek kosmetycznych?

  • Perfumy niszowe zwykle nie są promowane w kosztownych kampaniach marketingowych, ponieważ ich zadaniem nie jest dotarcie do jak największej liczby potencjalnych użytkowników.
  • Niszowe zapachy nie zawsze są dostępne, ponieważ ich twórcy nie działają pod dyktando rynku, ale skupiają się na perfekcyjnym wykończeniu kompozycji.

Gdzie kupić perfumy niszowe?

Perfumy niszowe zasadniczo są trudniej dostępne niż zapachy z mainstreamu. Niektóre najbardziej ekskluzywne zapachy dostępne są  jedynie stacjonarnie w kilku najlepszych perfumeriach na świecie. Jednakże również wśród perfum niszowych nie brakuje nieco łatwiej dostępnych kompozycji, które można znaleźć w dobrych perfumeriach internetowych.

Czy perfumy niszowe muszą być drogie?

Oczywiście wśród perfum niszowych nie brakuje bardzo drogich i luksusowych zapachów, których ceny zwalają z nóg. Jednakże nie jest to regułą, ponieważ wiele kompozycji dostępnych w perfumeriach internetowych kosztuje mniej więcej tyle, ile perfumy z sieciówek.

Bardzo często możesz trafić także na próbki perfum niszowych, dzięki którym łatwiej będzie Ci wejść w świat nieoczywistych, ekstrawaganckich zapachów i poznać każdą nutę kompozycji, która Cię interesuje. Szukasz niepowtarzalnych perfum? Sięgnij po zapachy niszowe.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*