Podróże to Twoja pasja? Poznaj inspirujące blogi podróżnicze

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Podróże mogą być dzisiaj nie tylko urlopową przyjemnością, ale też sposobem na życie i osiąganie wpływu na innych. Blogerzy – podróżnicy są też coraz bardziej popularni w social mediach. Którymi blogami warto się inspirować, które trzeba obserwować?

Globstory

Blog podróżniczy i kanał lifestylowy, który prowadzi Kaja Kraska. Zrodził się dość spontanicznie – autorka zamieszczała w sieci filmiki ze swoich podróży, które zyskiwały coraz większą popularność. 

Z czasem pojawiły się też materiały, gdzie podróżniczka starała się podzielić z widzami swoimi praktycznymi radami dotyczącymi tanich i spontanicznych podróży do innych krajów. Stopniowo podróżowanie stało się głównym zajęciem wykonywanym przez Kaję Kraskę. Do zespołu dołączył także Mateusz Mękarski.

Z jakimi miejscami można się zapoznać dzięki Globstory? Poza licznymi celami europejskimi, na kanałach w social mediach znajdziemy relacje z Chin, Gruzji, Ekwadoru, Kuby, Jordanii, Ugandy czy Kirgistanu.

Biegun Wschodni

Blog Natalii i Maćka to doskonała inspiracja dla rodziców, którzy pragną podróżować razem ze swoimi pociechami. Okazuje się, że przy odpowiednim przygotowaniu, wcale nie jest to takie trudne. Podróżnicy odwiedzili ciekawe miejsca w Polsce, ale też na Ukrainie, Węgrzech, Słowacji, w Rumunii czy Norwegii. 

MyDreamland

Blog prowadzony przez Ulę Pilińską, która od 2016 r. podróżuje i umieszcza w social mediach relacje ze swoich wypraw. Zawsze uśmiechnięta blogerka była między innymi w Kambodży, Wietnamie, na Filipinach, Chinach, Dubaju i w Tajlandii. Celem autorki jest poznanie innych ludzi i kultur z perspektywy, która nie jest możliwa w masowej turystyce. 

Ruszaj w drogę!

Blog prowadzony przez Kasię i Macieja Marczewskich jest wspaniałą zachętą do podróży po ciekawych zakątkach Polski. Blogerzy nie tylko posiadają znakomite zasięgi w Internecie, ale rozwinęli też ofertę szkoleń, powołali fundację i wydają przewodniki turystyczne. Najlepszy dowód na to, że krajowa turystyka może być receptą na sukces!

BezPlanu

Vlog podróżniczy Bartka Czukiewskiego pojawił się na Youtube.com w 2017 r. Od tego czasu podróżnik odbył wiele podróży, z których relacje stale publikuje w social mediach. Był między innymi w Kambodży, Wietnamie, Hongkongu, Chile, Peru, Ugandzie czy na Ukrainie.

Odwiedził jednak także kraje, które wcale nie są typowymi turystycznymi celami podróży – był między innymi w ogarniętej kryzysem Wenezueli, nieuznawanym przez społeczność międzynarodową Naddniestrzu lub na Haiti, które okazało się być niezwykle niebezpiecznym i nieprzyjaznym dla turystów miejscem.

W swoich relacjach Czukiewski stara się zejść z typowo turystycznego szlaku i pokazać życie mieszkańców takim, jakim jest naprawdę. Na Youtube kanał BezPlanu obserwuje już niemal pół miliona subskrybentów.

Busem Przez Świat

Podróżniczy Blog Roku w 2014. Karol i Wojciech Lewandowscy od 2009 r. przekonują do tego, że poznawanie świata w formie podróży samochodowej może być fascynującym zajęciem.

Blogerzy początkowo chcieli się poprzez social media komunikować z bliskimi, dzisiaj profil na Instagramie obserwuje już blisko 100 tys. użytkowników. Podróżnicy wydali kilka książek, prowadzą także sklep z przydatnymi gadżetami.

Pierwszą wielką wyprawą w ich przypadku była podróż busem przez Europę. Później przyszedł czas między innymi na wycieczki do Włoch, po Bałkanach, Australii, Islandii, Maroku czy Stanach Zjednoczonych.  

Weekendowi Podróżnicy

Blog dla tych, którzy chcą podróżować i poznawać nowe miejsca, ale nie mają na to nieograniczonej ilości czasu. 

Jak robić to szybko i intensywnie? Pomogą Weekendowi Podróżnicy. Można to doskonale robić także wtedy, gdy rodzina się powiększy i na świat przyjdzie dziecko. Na kanale znajdziemy relacje z ciekawych miejsc w Polsce i na świecie, jak choćby Iranu, Islandii, Singapuru czy Kazachstanu.

Fot. Leah Kelley/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*