Powstanie pierwszy polski serial animowany dla platformy Netflix!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oryginalna produkcja będzie oparta na kultowym w Polsce komiksie „Kajko i Kokosz” Janusza Christy.

„Kajko i Kokosz” to opowieść o dwóch słowiańskich wojownikach i ich wiernym kompanie smoku Milusiu. Przyjaciele zajmują się obroną pobliskiej osady i walką z Hersztem Zbójcerzy, chcącym pozbyć się niewygodnych wojowników. Netflix Polska podkreśla, że komiks ma dużą wartość historyczną i kulturowa w Polsce, dlatego warto odświeżyć jego przekaz i zaprezentować go szerszej publiczności. Prawa autorskie do adaptacji dzieła Janusza Christy wykupiono od Fundacji Kreska noszącej imię pisarza. Premiera serialu animowanego jest planowana na przyszły rok. Showrunnerką, producentką wykonawczą i pomysłodawczynią adaptacji została Ewelina Gordziejuk. Artystka zaznacza, że serial powstaje w hołdzie autorowi „Kajko i Kokosza”, a sama produkcja ma ogromny potencjał filmowy i unikatową warstwę plastyczną.

Co wiadomo o serialu?

Reżyseria animacji zajmą się Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz i Marta Stróżycka. Łącznie nad pracami reżyserskimi będzie pracować 7 osób. Scenariusz serialu powstał w oparciu oryginalne komiksy, a jego twórcami są Maciej Kur i Rafał Skarżycki. Za projekt samych postaci odpowiada Sławomir Kiełbus, który opowiadając o swojej pracy przyznał, że:

Rysując zachowuję szacunek dla oryginału, ale unikam ślepego naśladowania stylu. Projektowanie postaci do serii jest zgoła inne niż praca nad ilustracją. W ruchomym obrazie wszelkie niedociągnięcia powstałe na tak wczesnym etapie przekładają się na jakość animacji i odbiór serialu przez widzów. Praca nad designem postaci jest też o wiele bardziej rozbudowana – konieczne było rozrysowanie pełnych obrotów postaci, widoków w perspektywie, ekspresji twarzy, charakterystycznych póz bohaterów czy mimiki ust.

Serial „Kajko i Kokosz” będą dostępne na Netflixie w 2021 roku.

Fot. Netflix

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*