Poznaj najbardziej niezwykłe restauracje na świecie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Najciekawsze restauracje na świecie zachwycają nie tylko swoimi daniami, ale przede wszystkim wystrojem oraz spektakularnym położeniem. Warto choć raz zjeść w takim miejscu, by poczuć całkowicie inny klimat, niż ten obecny w tradycyjnych restauracjach i barach.

Ithaa Undersea Restaurant

Ta restauracja to idealne miejsce dla wszystkich osób, które kochają morskie klimaty, a jednocześnie lubią bardzo dobrą kuchnię fusion. Restauracja znajduje się na terenie wyspy Condrad Maldives, ale została wybudowana pod wodą, na głębokości aż 5 metrów. Dzięki przezroczystym ścianom można bez przeszkód oglądać piękny, podwodny świat. Restauracja jest niewielka i może pomieścić 14 osób. Ponieważ jest wielu smakoszy, którzy kochają spożywać dania w takich niezwykłych warunkach, to przed udaniem się do restauracji należy dokonać rezerwacji. 

The Labassin Waterfall Restaurant

Na Filipinach działa restauracja, w której dosłownie możemy się zanurzyć w wodzie. Położona jest u podnóża wodospadu i można w niej spróbować niezwykłych dań kuchni filipińskiej. Wszystkie potrawy są podawane na bambusowych stołach, a żeby dojść do stolika, należy zdjąć buty. Malowniczy wodospad oraz przelatujące nad głową rajskie ptaki na pewno umilą nam posiłek.

Hospitalis

Restauracja jest przeznaczona dla osób o specyficznym guście. Cały wystrój nawiązuje do szpitala, a kelnerki przebrane są za pielęgniarki. Lokal znajduje się w Rydze i nawet ma w swojej karcie dania, które równie dobrze mogłyby być pozostałościami po operacji. Nie brak również stołów zrobionych z kozetek, czy sztućców nawiązujących do sali operacyjnej. Napoje podawane są z kolei w probówkach. Jeśli klienci nie będą spokojni, kelnerki pielęgniarki mogą zastosować kaftan bezpieczeństwa.

Alcatraz ER, Tokio

Ciekawym pomysłem na restaurację jest Alcatraz ER, które nawiązuje do dawnego więzienia o zaostrzonym rygorze w Stanach Zjednoczonych. Wiele osób chętnie odwiedza ten lokal, mimo że nieszczególnie zachęca do konsumpcji. Sale restauracji podzielone są na cele, których wystrój przypomina bardzo zapuszczone więzienie. Czeka nas więc posiłek za kratami, a jeśli tego sobie zażyczymy – dodatkowo w kajdankach. W restauracji zatrudnieni są aktorzy, którzy mają uprzykrzać nam posiłek. Nazwy potraw również nie zachęcają do jedzenia – można skosztować m.in. „Zastrzyku Śmierci” i „Kazirodczej Sałatki”.

Niestety w Internecie znajdziemy informację, że restauracja została zamknięta. 

Restauracja Ninja, Nowy Jork

W Nowym Jorku powstała restauracja w stylu ninja. Dekoracje są ciemnoszare i czarne, a obsługujący nas kelnerzy na pewno dotrą do stolika w imponujący sposób – każdy z nich jest prawdziwym ninja!

 

Alicja w Krainie Czarów, Tokio

Japończycy uwielbiają zachodnią kulturę i potrafią w idealny sposób przenieść jej elementy do swojej kultury. Szczególnie lubią bajki oraz animacje dla dzieci, stąd pomysł na przeniesienie „Alicji w Krainie Czarów” do restauracji. W lokalu nie brakuje gigantycznych filiżanek, nawiązań do Kapelusznika czy Niby Żółwia. Można z nimi nawet porozmawiać! W takim miejscu na pewno poczujemy się jak zmniejszona wersja Alicji.

Lodowy bar, Dubaj

Jeśli nie straszny nam chłód, możemy wybrać się do lodowej restauracji w Dubaju, w której panują iście arktyczne temperatury. Dubajski Ice Bar wymaga noszenia kurtki, ponieważ zarówno sam bar, jak i stoliki wykonane są z lodu. W upalnych dubajskich warunkach taki bar jest na wagę złota.

Fot. Pablo Merchán Montes/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*