Taylor Swift bije kolejny rekord. Na liście Billboard pokonała wielką królową muzyki rozrywkowej!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po 33 latach udało się pokonać rezultat największej światowej divy muzycznej. 31-letnia Taylor Swift pobiła rekord Whitney Houston.

Amerykańska wokalistka została pierwszą w historii kobietą, której albumy utrzymywały się na pierwszym miejscu listy przebojów „Billboard” przez 47 tygodni. Artystka wydała kilka tygodni temu swój nowy „Folklore”. Krążek łączący elementy muzyki alternatywnej i folku okazał się ogromnym sukcesem. Płyta Swift trafiła na szczyt listy po raz siódmy i pozwoliła artystce ustanowić nowy rekord. Od 33 lat rekord należał do Whitney Houston, której albumy zajmowały pierwsze miejsce na liście „Billboard” przez 46 tygodni. Na trzecim miejscu w tym zestawieniu jest Adele. Lista popularności „Billboard” jest tworzona na podstawie danych ze sprzedaży płyt w Stanach Zjednoczonych.

Popularność amerykańskiej wokalistki

Taylor Swift na swoim koncie ma liczne sukcesy i prestiżowe nagrody. Dotychczas zdobyła 10 nagród Grammy, 23 wyróżnienia Billboard Music Award i jedną statuetkę Emmy. W 2010, 2015 i 2019 roku tygodnik „Time” umieścił piosenkarkę na liście 100 najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Wywodząca się z muzyki country Swift jest także uznawana za jedną z najlepiej zarabiających wokalistek w historii przemysłu muzyki rozrywkowej.

Fot. Toglenn/CC BY-SA

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*