8 najpiękniejszych piosenek o miłości

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przynajmniej jedna piosenka o miłości znajduje się w repertuarze każdego muzyka. To sposób na wyrażenie swoich uczuć, ale też temat, który dobrze się sprzedaje. Przedstawiamy 8 miłosnych hitów!

Hip-hop, rap, pop, rock… Każdy gatunek pasuje do miłosnej tematyki. Każda piosenka znajduje swojego odbiorcę, do którego przemawiają warstwa tekstowa i melodyczna. Pokazujemy przekrój przykładowych piosenek o miłości z polskiej i zagranicznej sceny.

Moja miłość jest Twoją miłością

Piosenka o miłości po angielsku, której nie sposób nie przytoczyć w tym zestawieniu? Zdecydowanie „My Love Is Your Love”, cudownie zaśpiewana przez królową piosenek o uczuciach – Whitney Houston. Piosenka idealna jako miłosne wyznanie czy na pierwszy taniec.

Wszystko z powodu miłości

Piosenki o miłości po angielsku nierozerwalnie łączą się z charyzmatyczną wokalistką o potężnym głosie – Céline Dion. Nie sposób jednym tchem wymienić wszystkich jej piosenek, które są ikonami światowej muzyki pop o miłości. Jednym z absolutnych hitów wszech czasów jest „Because You Loved Me”

„Zabierz tę miłość”

Polską, stosunkowo nową propozycją wśród piosenek o miłości jest niesamowity utwór pt. „Zabierz tę miłość” (link). Kompozytorem utworu i autorem przejmującego tekstu jest Maciej Musiałowski. Co więcej, twórca sam wykonuje piosenkę, a w damskich partiach towarzyszy mu Julia Wieniawa. Subtelny, zmysłowy i wielowymiarowy utwór powinien znaleźć się na playliście każdej osoby, która uwielbia piosenki o miłości.

„Dumka na dwa serca”

Po wyszukaniu w Internecie hasła: „piosenki o miłości polskie”, na pewno natkniemy się na niezapomniany duet Mietek Szcześniak i Edyta Górniak w „Dumce na dwa serca”. Piosenka stanowiła soundtrack do filmu „Ogniem i mieczem” w reżyserii Jerzego Hoffmana. Chociaż utwór ma już swoje lata, nadal jest bardzo aktualny i chętnie nucony przez zakochanych.

„I Ciebie też, bardzo”

Polska scena muzyczna przeżywa ostatnio złote lata. Pojawiło się mnóstwo artystów reprezentujących przeróżne gatunki muzyczne, których twórczość jest na bardzo wysokim poziomie. Przykładem poetyckiej piosenki o miłości jest utwór „I Ciebie też, bardzo”, który promował tegoroczną edycję Męskiego Grania. W utworze słyszymy Darię Zawiałow, Dawida Podsiadło oraz Vito Bambino.

Królowa piosenek o miłości młodego pokolenia

Sanah, bo o tej młodziutkiej artystce mowa, to prawdziwa królowa polskich piosenek o miłości. Każdy wydany przez nią utwór cieszy się uznaniem fanów. Koncerty wyprzedają się na pniu. Praktycznie wszystkie piosenki Sanah mówią o uczuciach. Obecnie na topie jest kawałek „Ten stan”. 

Zakochani po uszy

„Crazy in love” to kawałek najpopularniejszej na świecie muzycznej pary: Beyoncé oraz Jay-Z. Jest to najlepszy przykład łączenia gatunków: popu i rapu. Piosenki o miłości rapowe i hiphopowe nie są rzadkością. Twórcy wypuszczają zarówno solowe kawałki o takiej tematyce, jak i wchodzą w kolaboracje. Pomimo iż „Crazy in love” ma już swoje lata i doczekała się kilku znanych coverów, nadal należy do popularnych piosenek swojego gatunku.

„Wyglądasz tak pięknie”

Piosenki o miłości śpiewane męskim głosem potrafią poruszyć do szpiku kości. Artystą z polskiej sceny muzycznej, który ma na koncie hity o miłości, jest Sobel. Jego kawałek pt. „Wyglądasz tak pięknie” to bardzo romantyczna kompozycja w rytmie walca. Utwór jest bardzo chętnie wybierany na pierwszy taniec przez młode pary.

Zdj. główne: Oziel Gómez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*