Najciekawsze koncerty w Polsce w sezonie 2022/2023!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najbliższe miesiące dla fanów muzyki będą obfitowały w wyjątkowe koncerty. Na największych polskich arenach pojawią się nie tylko zagraniczne gwiazdy, ale także rodzimi artyści. 

Dawid Podsiadło 

Jedna z największych polskich gwiazd muzyki rozrywkowej powraca po przerwie na trasę koncertową. Nowy album Dawida Podsiadło „Lata dwudzieste” wydany pod koniec października zebrał pozytywne recenzje krytyków muzycznych oraz fanów artysty. Piosenkarz już tej jesieni rusza w nową trasę koncertową „Post Produkcja”. Koncerty odbędą się między innymi w Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Szczecinie czy Katowicach. Finał trasy odbędzie się latem 2023 roku na stadionie PGE Narodowym – 80 tysięcy biletów wyprzedało się w ekspresowym tempie. Jeśli koncert w stolicy się odbędzie, to Dawid Podsiadło zostanie jedynym polskim solistą, któremu udało się wyprzedzać samodzielnie największy polski stadion. 

Lewis Capaldi 

W Warszawie odbędzie się także koncert jednego z najpopularniejszych brytyjskich artystów młodego pokolenia. Lewis Capaldi zagra na hali COS Torwar 13 lutego 2023 roku. Sprzedaż biletów na to wydarzenia rusza pod koniec października i wszystko wskazuje na to, że organizatorzy mogą spodziewać się dużego zainteresowania koncertem. Niewykluczone zatem, że nie będzie to jedyny polski koncert 26-letniego Brytyjczyka w nadchodzącym sezonie. 

Céline Dion 

Wśród zagranicznych gwiazd odwiedzających Polskę podczas nadchodzącego sezonu koncertowego nie zabraknie także światowych ikon muzyki popularnej. Céline Dion zagra w Polsce aż dwukrotnie – 12 marca w łódzkiej Atlas Arenie oraz 14 marca w krakowskiej Tauron Arenie. Kanadyjska wokalistka musiała przełożyć europejską trasę koncertową zaplanowaną na 2022 rok z powodu złego stanu zdrowia. Po długim oczekiwaniu fani będą mogli usłyszeć legendarną piosenkarkę na żywo. Bilety na oba koncerty w niewielkich ilościach są jeszcze dostępne w sprzedaży. 

Sanah 

Jesienna trasa koncertowa czeka także Zuzannę Jurczak, która swoje pierwsze koncerty w ramach „Bankietu u Sanah” rozpocznie 4 listopada we Wrocławiu. Odbędą się również wydarzenia w Bielsku-Białej, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Warszawie oraz Krakowie. Podczas sprzedaży biletów nie obyło się bez kontrowersji. Niektórych fanów artystki oburza cena biletów na poszczególne wydarzenia, najtańsze wejściówki zaczynały się od kwoty 359 złotych. Wysoka cena nie przeszkodziła jednak Sanah w wyprzedaniu większości trasy w całej Polsce. 

Harry Styles 

Udany występ brytyjskiego wokalisty w tym roku w Krakowie sprawił, że jeden z najpopularniejszych obecnie muzyków na świecie szybko wraca do Polski. W ramach kontynuacji trasy „Love on Tour” promującej płytę „Harry’s House” artysta odwiedzi wiele europejskich stolic, w tym między innymi Warszawę. Koncert na PGE Narodowym wyprzedał się błyskawicznie, choć ceny biletów na najwyższych trybunach zaczynały się od ponad 400 złotych. Wydarzenie zaplanowano na 2 lipca 2023 roku.

Zdjęcie główne: Austin Neill/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*