Atrakcje w Rabce-Zdroju

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rabka-Zdrój to idealne miejsce na wypoczynek lub spotkanie biznesowe. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji być w tej przepięknej miejscowości, koniecznie rozważ urlop lub chociaż krótki weekend, żeby przekonać się na własne oczy, jak urokliwe są niektóre zakątki Polski!

Co można zobaczyć w Rabce-Zdroju?

Ta niewielka miejscowość, licząca niespełna 13 tysięcy mieszkańców, ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych. Wśród nich wyróżnić należy niezwykłe zabytki, na przykład Kościół pod wezwaniem świętej Marii Magdaleny, który został wybudowany w drugiej połowie XVI wieku. Budynek jest cennym zabytkiem drewnianej architektury i z pewnością zachwyci niejednego konesera sztuki barokowej. Kościół otaczają pomniki przyrody – dęby, jesiony i lipy.

Innymi ciekawymi zabytkami z pewnością mogą okazać się Cmentarz Parafialny pochodzący z pierwszej połowy XIX wieku, Zespół Dworca Kolejowego z 1925 roku, Chałupa Regionalna z końca XIX wieku czy wille ukazujące budownictwo uzdrowiskowe. Zwiedzanie tego typu miejsc może nie tylko ubogacić kulturowo, ale również historycznie. Rabka bowiem jest miastem, którego założenie datuje się na XII wiek, chociaż prawa miejskie uzyskała w roku 1953. Dziś jest nie tylko pięknym miejscem, ale również przystosowanym do turystyki miasteczkiem, słynnym w całej Polsce. Znajdzie się więc tutaj nie tylko piękny barokowy kościół, ale również doskonała restauracja Rabka-Zdrój czy hotel.

Wypoczynek dla aktywnych

Miejscowość stoi otworem nie tylko dla miłośników historii, ale również zapalonych wycieczkowiczów. Szlaki turystyczne, otaczające Rabkę, są na różnym poziomie trudności i gwarantują miło spędzony czas oraz piękne widoki. Przykładem może być jedenastokilometrowy, czerwony szlak z Rabki-Zdroju do Bacówki na Maciejowej i z powrotem. Stanowi on fragment Głównego Szlaku Beskidzkiego i zahacza o Muzeum imienia Władysława Orkana oraz Park Zdrojowy. Punkt docelowy – bacówka-schronisko – jest jednocześnie doskonałym punktem widokowym, z którego turyści mogą zobaczyć Babią Górę, Tatry, Beskid Makowski i Pasmo Padhalańskie. A po powrocie z wycieczki obowiązkowym punktem powinna stać się pizzeria Rabka-Zdrój.

Uzdrowiska

Najsłynniejszą atrakcją znajdującą się w Rabce-Zdroju z pewnością są uzdrowiska. Znajduje się tutaj Park Zdrojowy i Dom Solanki, które oferują dostęp do solankowych wód leczniczych. Przez kolejne lata powstało także wiele sanatoriów i obiektów wspierających naturalne lecznictwo z użyciem wód solankowych. Z pewnością jest to doskonałe miejsce na wypoczynek dla swojego zdrowia – nie tylko ze względu na uzdrowiska, ale również spokojną atmosferę małego miasteczka, piękne widoki i czyste powietrze. Wśród atutów należy również wymienić rozwiniętą turystykę, Rabka-Zdrój jedzenie i hotele.

Zdj. główne: Raimond Klavins/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*