Pomysły na hobby, które warto rozwijać jesienią

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Piękna jesienna aura i długie, chłodniejsze wieczory to dobry czas na powrót do hobby. Podpowiadamy, które zainteresowania świetnie sprawdzą się na tę porę roku! 

Malarstwo 

Jesienne krajobrazy mogą być bardzo inspirujące dla każdego artysty. Kolorowe liście, malownicze zachody czy wschody słońca i jesienna mgła to idealne widoki, które świetnie sprawdzą się na malarskim płótnie. Właśnie dlatego malarstwo to interesujące hobby, które warto rozwinąć w czasie trwania złotej polskiej jesieni. Doświadczeni artyści będą wiedzieć, jakie wyposażenie sprawdzi się najlepiej. Początkującym malarzom podpowiadamy, że zacząć warto od farb akrylowych, które są proste w użytku, a ich intensywna kolorystyka pomoże oddać jesienny krajobraz na płótnie. 

Szydełkowanie 

Jesień to także dobry czas na przygotowanie się do zimy. Z tego względu jako hobby na chłodne, jesienne wieczory sprawdzą się robienie na drutach lub szydełku. Tworzenie szalików, czapek, skarpet czy rękawiczek to nie tylko interesujące zajęcie, ale także przydatna umiejętność, która pomoże odświeżyć zimową garderobę. Możliwości dziergania są właściwie nieskończone – oprócz ciepłych swetrów, skarpet czy koców można stworzyć stylowe kwietniki, poszewki na poduszki czy narzuty na łóżko. To nie tylko relaksujące zajęcie, ale także produktywne hobby, szczególnie w czasie jesieni. 

Gry planszowe 

Zmiana pogody nie zawsze musisz zachęcać do długich jesiennych spacerów. Czasem zdecydowanie lepiej spędzić czas w domu, najlepiej w towarzystwie przyjaciół czy rodziny. W takim przypadku trzeba także pomyśleć o umileniu sobie czasu. Z pomocą mogą przyjść rozmaite gry planszowe, które na przestrzeni lat zyskały dużą popularność wśród wielu młodych osób. Szeroki wybór planszówek pozwala na znalezienie gry odpowiedniej dla poziomu umiejętności uczestników, ich zainteresowań, liczby graczy i długości trwania rozgrywki. Najpopularniejsze gry planszowe obejmują rozbudowaną fabułę, kilkudziesięciominutową rozgrywkę czy zadania zręcznościowe. Na początek świetnie sprawdzą się gry kooperacyjne, w których wszyscy gracze muszą wspólnie osiągnąć wyznaczony cel. 

Upcykling

Wśród popularnych zajęć na jesień, które może wykonywać każdy, warto także wymienić upcykling, czyli samodzielne odnawianie starych mebli, biżuterii, dekoracji czy innych przedmiotów. Moda na renowacje starych rzeczy wywodzi się z nurtów ekologii i ma za zadanie dać zużytym przedmiotom drugie życie. Do renowacji mebli czy starych dekoracji nie potrzeba dużych umiejętności manualnych. Wystarczą dobry pomysł, czas i najważniejsze wyposażenie, takie jak papier ścierny, farby do różnych powierzchni czy podstawowe narzędzia. W poszukiwaniu inspiracji warto sprawdzić popularne blogi tematyczne, wideoporadniki czy profile w mediach społecznościowych osób, które na co dzień zajmują się upcyklingiem.

Zdj. główne: Sarah Brown/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*