Brit Awards 2021. Znamy zwycięzców!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Za nami kolejna edycja rozdania nagród Brit Awards. Bez wątpienia triumfatorką tegorocznej gali była Dua Lipa. Do kogo jeszcze trafiły statuetki?

Jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Wielkiej Brytanii zazwyczaj odbywa się w lutym, w tym roku jednak ze względu na pandemię organizatorzy zadecydowali o przeniesieniu imprezy na maj. Gala odbyła się w The O2 Arena w Londynie z udziałem publiczności, którzy przed wejściem zostali poddani testom na obecność koronawirusa. Jak co roku udział w wydarzeniu wzięły największe nazwiska w świecie muzyki. Na scenie pojawili się ,m.in. Coldplay, Dua Lipa oraz The Weeknd. Galę uświetnił swoim występem również Elton John.

Dua Lipa – Future Nostalgia Medley (Live at the BRIT Awards 2021)

Laureaci gali

Tegoroczne show zdecydowanie skradła Dua Lipa, która nie tylko wyróżniała się kreacją, ale także zdobyła dwie statuetki, w tym za najlepszy album „Future Nostalgia” i dla artystki solowej.  Powody do świętowania ma również Taylor Swift, która za swoją twórczość otrzymała specjalną nagrodę Global Icon Award, będąc tym samym pierwszą kobietą, która może pochwalić się tym wyróżnieniem.

BRITs – Taylor Swift wins BRITs Global Icon | The BRIT Awards 2021

Na liście zwycięzców znaleźli się również Billie Eilish, która otrzymała statuetkę w kategorii „Międzynarodowa artystka solowa”. Nagrodę dla „Międzynarodowego artysty solowego” otrzymał z kolei The Weeknd, a dla „Artysty solo” – J Hus. W kategorii „Przełomowy artysta” statuetkę otrzymała piosenkarka i autorka piosenek Arlo Parks. Najlepszym brytyjskim singlem okazał się natomiast Watermelon Sugar (H. Styles), a grupą – Little Mix. W kategorii „Międzynarodowa grupa” nagrodzono HAIM. Z kolei tytuł „Wschodzącej gwiazdy” tegorocznego konkursu Brit Awards 2021 trafił do piosenkarki Griff.

Griff – Black Hole (Live from The BRIT Awards 2021) [Amazon Original]


Fot. JMEnternational/Getty Images Entertainment/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*