„Diuna” zadebiutuje na Festiwalu Filmowym w Wenecji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Długo wyczekiwana produkcja pojawi się na ekranach kin jeszcze w tym roku. Widzowie prestiżowego festiwalu będą mogli zobaczyć film już 3 września.

O premierze produkcji Denisa Villeneuve’a mówiło się już przed 2020 rokiem i czasem pandemii koronawirusa. Według pierwotnych ustaleń to właśnie w pandemicznym roku w kinach miała pojawić się nowa wersja „Diuny”. Niestety sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowała twórcom plany i premierę wstrzymano. Oficjalnie organizatorzy Festiwalu Filmowego w Wenecji ogłosili, że produkcja będzie mieć swoją światową premierę właśnie podczas włoskiego wydarzenia. Film zostanie pokazany poza konkursem głównym, a na ekrany komercyjnych kin ma trafić 17 września.

Nowa wersja „Diuny”

Film Denisa Villeneuve’a powstał na podstawie kultowej powieści science fiction Franka Herberta o tym samym tytule. Fabuła opowiada o młodym badaczu, który udaje się w podróż na najbardziej niebezpieczną planetę w kosmosie. Wśród gwiazdorskiej obsady znaleźli się, miedzy innymi: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Zendaya, Jason Momoa oraz Javier Bardem.

Fot. Maree Williams/Getty Images Entertainment/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*