Facebook Dating w Polsce – sprawdź, jak działa nowa aplikacja randkowa!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Znudziły Ci się dotychczasowe aplikacje randkowe? Facebook Dating to kolejne narzędzie, dzięki któremu możesz nawiązywać nowe znajomości przez internet.

Nowa usługa od Facebooka jest już dostępna dla użytkowników w Polsce. Jak podkreślają twórcy, ma ona służyć budowaniu długoterminowych relacji. Aplikacja jest dostępna tylko w wersji mobilnej Facebooka na iOS oraz Android. Mogą z niej korzystać wyłącznie osoby pełnoletnie.

Jak działa Facebook Dating?

Podobnie, jak w przypadku innych tego typu narzędzi pierwszym krokiem jest stworzenie profilu, który zostanie wygenerowany w oparciu o informacje zgromadzone na Facebooku. Na tej podstawie algorytm będzie dopasowywał użytkowników o podobnych preferencjach i zainteresowaniach, ale też aktywnościach na Facebooku, jak członkowstwo w grupach lub udział w określonych wydarzeniach.

DW Shift – Facebook Dating explained

Bezpieczeństwo to podstawa

Facebook dba o ochronę prywatności wszystkich użytkowników, aby korzystając z aplikacji mogli czuć się bezpiecznie. W związku z tym umożliwia m.in. zablokowanie lub złoszenie podejrzanego profilu. Warto pokreślić, że profil randkowy nie będzie powiązany z głównym kontem na Facebooku. Ponadto, aby uniknąć niechcianych dopasowań użytkownik ma możliwość wyboru, czy w sugerowanych kontaktach mają się znaleźć znajomi. W celu bezpieczeństwa w przesyłanych wiadomościach nie można dodawać m.in. zdjęć, filmów i linków.

Czy Facebook Dating ma szansę zdetronizować inne popularne aplikacje? To się okaże, ale na pewno w obecnej sytuacji pandemicznej i ograniczeniu bezpośrednich kontaktów, tego typu internetowe narzędzia będą ogrywać dużą rolę w nawiązywaniu nowych relacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*