Filmowe psy, które pokochał świat

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Nic więc dziwnego, że lubimy oglądać filmy z jego udziałem. Jako że sama kocham psy, przygotowałam listę najsłynniejszych filmowych czworonogów. Od “Marley i Ja”, przez “Lassie, wróć!”, po “Beethovena”, czworonożni przyjaciele szybko skradli serca milionów ludzi na całym świecie. Sprawdź, które filmy warto obejrzeć!

Max

Max zostaje wysłany do rodziny swojego przewodnika Kyle’a, żołnierza piechoty morskiej, który zginął podczas wojny w Afganistanie. Pies jest tak niespokojny po śmierci swojego pana, że najprawdopodobniej trzeba będzie go uśpić. Sytuacja zmienia się, gdy brat Kyle’a, Justin (Josh Wiggins) zdaje sobie sprawę, że Max uspokaja się w jego obecności. Razem leczą się po śmierci Kyle’a i zgłębiają kryjącą się za tym prawdę.

Warner Bros. Pictures – Max – Official Trailer [HD]

Marley (Marley i ja)

Ten zabawny szczeniak labradora podbił nasze serca, gdy pojawił się w podnoszącym na duchu filmie z 2008 roku, “Marley i ja”, obok Jennifer Aniston i Owena Wilsona. Labradory mają w pełni zasłużoną opinię jednej z najbardziej uroczych i dobrodusznych ras. Psiaki są towarzyskie, chętne do pomocy i przyjazne zarówno w stosunku do ludzi, jak i innych zwierząt. Obdarzone są wysoką inteligencją, dzięki czemu można je łatwo szkolić.

To, czego doświadczają główni bohaterowie, przypomina życie wielu właścicieli psów. Ze względu na to, że film przedstawia 14 lat z życia pary, podczas kręcenia zaangażowano 22 żółte labradory. “Marley i ja” okazał się wielkim sukcesem. 

TraileryOnline – Marley & Me / Marley i Ja Official Trailer

Beethoven

To słynne szczenię bernardyna z uwielbianego filmu z 1992 roku. Rasa została wybrana do filmu, ponieważ jest godna zaufania, życzliwa i inteligentna. Bernardyny odgrywały ważną rolę podczas akcji ratowniczych, lokalizując zaginionych podróżników w ich rodzimej Szwajcarii. 

Movieclips – Beethoven (1992) – The New Puppy Scene

Lassie (Lassie, wróć!)

To prawdopodobnie najsłynniejszy pies na świecie. Pojawił się w serii opowiadań, programów telewizyjnych i filmów, z których najbardziej znanym był “Lassie, wróć!” z udziałem Elizabeth Taylor i Roddy’ego McDowella. Lassie symbolizowała odwagę, honor i lojalność. Bezinteresownie stawiała się w niebezpiecznych sytuacjach, aby ocalić swoich przyjaciół. 

Movieclips – Lassie Come Home Movie Clip

Toto (Czarnoksiężnik z krainy OZ)

Toto, wierny towarzysz bohaterki Dorothy (Judy Garland) w rzeczywistości był suczką Cairn Terrier wabiącą się Terry. W czasie kręcenia filmu Terry dostawała 125 dolarów tygodniowej pensji. Była to astronomiczna suma jak na tamte czasy. Chociaż Toto z “Czarnoksiężnika z krainy OZ” był jej najbardziej pamiętną rolą, suczka zagrała w co najmniej 13 innych filmach fabularnych. Zmarła w 1945 roku i została pochowana na farmie.

https://www.youtube.com/watch?v=8-wF24AtSWM
Shaun O’Hagan – The Wizard Of Oz: Toto Got Taken Away And Escapes (1939)

Bruiser „Legalna Blondynka”

Uwielbiany przez Elle Wood chihuahua, Bruiser jest jednym z najsłynniejszych przedstawicieli tej rasy. Nie tylko towarzyszy głównej bohaterce, ale też zapewnia świetną rozrywkę w całym filmie. Bruiser ma barwną osobowość, podobnie jak jego właścicielka. 

Movieclips – Legally Blonde 2 (2/11) Movie CLIP – Bruiser’s Pedigree (2003)

Hooch „Turner i Hooch”

W tym klasyku z późnych lat 80. występują Tom Hanks i dog de Bordeaux imieniem Beasley. Niezwykła para – Turner jest detektywem w głośnej sprawie o morderstwo, a Hooch to jedyny świadek. Tworzy się między nimi silna więź.

Att Se film – Turner And Hooch – 1989 – Trailer

Rin Tin Tin

Owczarek niemiecki, Rin Tin Tin, osiągnął wielki sukces. Został znaleziony z resztą miotu w zniszczonej hodowli przez Lee Duncana, żołnierza I wojny światowej, który przywiózł go do Stanów. Duncan natychmiast zauważył, jak dobrze pies zareagował na trening i został gwiazdą filmową! W latach dwudziestych miał kilka znaczących ról w niemych filmach, które sprawiły, że kinomani zakochali się w nim – podobno zgromadził ponad 50 000 listów od fanów w ciągu jednego miesiąca! 

TeeVees Greatest – The Adventures of Rin Tin Tin 1954 – 1959

Uggie (Artysta)

Mówi się, że zmarły Parsons Russell Terrier skradł serca wszystkich po tym, jak zagrał we francuskim filmie “Artysta” z 2011 roku. Czarno-biały film opowiada o romansie doświadczonego aktora ze wschodzącą gwiazdą, rozgrywającym się w Hollywood pod koniec lat 20. XX wieku. W prawdziwym życiu Uggie dożył 13 lat i zmarł w 2015 roku.

Bretonthecan – Las mejores escenas de Uggie ”The artist”

Fot. Jason Merritt/TERM/Getty Images Etertainment/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*