Najpiękniejsze cytaty z filmów o miłości

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy marzymy o wielkiej bajkowej miłości, więc chętnie sięgamy do książek i filmów o tematyce romantycznej. Coraz częściej i chętniej wyszukujemy miłosne cytaty, które zainspirują i pozytywnie wpłyną na nasze emocje. Są takie, o których nie sposób zapomnieć i które zawsze chwytają za serce, przywodząc na myśl piękne i romantyczne chwile.

Dlaczego lubimy filmy romantyczne?

Często w szarej codzienności, poszukujemy drobnych chwil relaksu i możliwości odciągnięcia myśli od wszystkich problemów, z jakimi zmagamy się w pracy czy w życiu osobistym. Miłosne komedie romantyczne to najlepszy sposób na spędzenie spokojnego wieczoru i snucie niezapomnianych, wręcz baśniowych historii. Piękne i wzruszające opowieści działają na naszą wyobraźnię, inspirują, a także wpływają na lepsze samopoczucie – poprawiają nasz nastrój i sprawiają dużo przyjemności.

Do ulubionych komedii romantycznych wraca się kilkakrotnie, aby przeżywać wzloty i upadki ze swoimi bohaterami. Piękne cytaty o miłości potrafią poprawić humor w nawet najgorszej chwili, więc warto mieć je zawsze gdzieś pod ręką. Niezależnie czy jesteś fanem takiego klimatu, czy jedynie od czasu do czasu, zmuszasz się do obejrzenia komedii romantycznych, te cytaty na pewno zmienią Twoje życie na lepsze! Większość z nas pewnie dobrze je zna lub kojarzy, bo pochodzą z najpopularniejszych i lubianych propozycji filmowych.

 

12 najpiękniejszych cytatów o miłości

„Może jestem głupi, ale wiem co to miłość.”
 
Forrest Gump


 

„Zdobycie tego biletu, Rose, było najlepszą rzeczą, jaka mi się przydarzyła… to przyniosło mnie do Ciebie.”
 
Titanic


 

„Myślę, że za Tobą tęskniłbym, nawet gdybyśmy się nigdy nie spotkali.”
 
Pretty Man, czyli chłopak do wynajęcia / The Wedding Date


 

„Przysięgam, że będę Cię kochał we wszystkich Twoich postaciach, teraz i na wieki, obiecuję, że nigdy nie zapomnę, że jest to jednorazowa miłość.”
 
I że Cię nie opuszczę / The Vow


 

„Zaczarowałeś mnie, ciało i duszę, a ja kocham… kocham… kocham Cię.”
 
Duma i uprzedzenie / Pride & Prejudice


 

„Od teraz wszystko będzie proste. I będzie naprawdę trudne. Będziemy musieli każdego dnia nad tym pracować, ale chcę tego, bo chcę Ciebie. Chcę Ciebie całej, na zawsze, Ciebie i mnie, każdego dnia.”
 
Pamiętnik / The Notebook


 

„Miłość to nie coś, co się znajduje. Miłość to coś, co znajduje Ciebie.”
 
Wiek Adaline / The Age of Adaline


 

„Boję się wszystkiego. Boję się tego, co zobaczyłam, tego, co zrobiłam, tego, kim jestem. A najbardziej ze wszystkiego boję się wyjść z tego pokoju i nigdy więcej w swoim życiu nie czuć się tak jak wtedy, kiedy jestem z Tobą.”
 
Dirty Dancing


 

„Spotkanie kogoś, kto pokocha Cię ze wzajemnością, jest wspaniałym uczuciem. Ale spotkanie bratniej duszy, jest uczuciem chyba jeszcze wspanialszym. Bratnia dusza to ktoś, kto Cię rozumie lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko. Podobno nic nie trwa wiecznie, ale (…) czasami miłość trwa nawet wtedy, kiedy ukochana osoba odejdzie.”
 
PS, kocham Cię / P.S. I Love You


 

„Jesteś jedynym powodem, dla którego jestem ja. Jesteś moimi wszystkimi powodami…”
 
Piękny umysł / A Beautiful Mind


 

„Proszę, byś przed snem spojrzał w niebo i pomyślał o mnie, że jestem, żyję i zasypiam pod tym samym niebem co Ty. Skoro nie mogę być przy Tobie, to przynajmniej możemy dzielić te chwile i a nuż uda nam się sprawić, by nasza miłość trwała wiecznie.”
 
Wciąż ją kocham / Dear John


 

„Nie wiem, jak to możliwe, że dzieli nas pół świata. Ale ja myślę o Tobie bez przerwy i myśleć będę też jutro. Przesyłam ci ostatnie promyki hawajskiego słońca. Z serca prosto do Twojego serca.”
 
Pearl Harbor

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*