Rajska wyspa w Polsce!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Martyna Wojciechowska odrywa niezwykłe miejsca w Polsce i poleca Jezioro Płaskie, które wygląda niczym wyspa koralowa na Oceanie Spokojnym.

Na swoich profilach w mediach społecznościowych znana, polska podróżniczka i dziennikarka rozpoczęła akcję, w której pokazuje nieznane, piękne miejsca na terenie całej Polski. Posty oznacza hasztagiem #odkrywajlokalnie. W ramach akcji na swoim profilu pokazała również zdjęcie Andrzeja Bargiela podczas treningu w Tatrach, zachęcając swoich obserwatorów to wizyty w polskich górach. Bargiel to wybitny biegacz górski, himalaista i pierwszy człowiek, któremu udało się zjechać ze szczytu K2 na nartach.

Jezioro Płaskie

Zdjęcie, które umieściła na swoim profilu Martyna Wojciechowska, to fotografia Jeziora Płaskiego z lotu ptaka. Akwen znajduje się w Puszczy Augustowskiej na Podlasiu. Puszcza, jezioro oraz tereny leśne dookoła stanowią element Wigierskiego Parku Narodowego. Jezioro ma owalny kształt, a jego brzeg jest podmokły i płaski, stąd jego nazwa. Zbiornik wodny jest w niewielkim stopniu używany w celach rekreacyjnych, ponieważ łatwo ulega wpływom zewnętrznym. Został wpisany do III kategorii podatności na degradację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*