Gdzie i jak szukać tanich lotów?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy latanie samolotem zawsze musi być drogie? Niekoniecznie, bo dzięki kilku sztuczkom możesz dostać tanie loty, aby znaleźć się tam, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Nie trzeba dysponować dużym kapitałem, bo dzięki szczegółowemu planowaniu i przestrzeganiu pewnych zaleceń można znacznie obniżyć koszty podróży. Oto kilka dodatkowych wskazówek, gdzie i jak znaleźć tanie loty.

Gdzie kupić tanie loty?

Oficjalne strony linii lotniczych nie są najlepszą opcją wyszukiwania tanich lotów. Ponadto sprawdzanie każdej strony po kolei w celu znalezienia najlepszej ceny jest dość uciążliwe. Zamiast tego najlepszym miejscem do szukania tanich lotów jest porównywarka. Dzięki temu możesz szybko znaleźć najlepszą ofertę. Na takiej stronie prawie zawsze znajdziesz najniższe ceny na loty w dowolne miejsce. Dzięki skupieniu w jednym miejscu ofert kilku przewoźników zyskujesz też pewność, że nie ominie Cię żadna gorąca oferta.

Gdzie i jak szukać tanich lotów? Oprócz porównywarek można mieć na uwadze lokalne i tanie linie lotnicze, ponieważ zazwyczaj to one oferują najlepsze ceny. Oczywiście trzeba wówczas zrezygnować z niektórych zalet i udogodnień w samolocie w zamian za bardzo tani lot, ale czego się nie robi, by znaleźć się w wymarzonym miejscu na świecie. Każdy kraj lub kontynent ma własne lokalne i tanie linie lotnicze. W Europie są to m.in. Ryanair, easyJet, Eurowings, Norwegian i Wizz Air.

Jak szukać tanich lotów? – wskazówki

Dawno minęły czasy, kiedy można było polecieć do Paryża lub Madrytu za 1 zł, ale prawdą jest, że wykorzystując kilka dobrych rad, można znaleźć tanie loty do wybranego miejsca. Oczywiście nie ma lepszej techniki ani triku, aby znaleźć tanie loty, niż bycie elastycznym względem rozkładu (daty i godziny). Podróżowanie w przeddzień ważnych dni np. świąt bożonarodzeniowych lub podczas wakacji, nieuchronnie zmusi Cię do zapłacenia znacznie więcej niż w przypadku podróży przed lub po tych terminach.

Najlepiej lataj poza sezonem, a jeśli nie masz takiej elastyczności, spróbuj wprowadzić w wyszukiwaniu margines kilku dni lub nawet tygodnia w odniesieniu do idealnej dla Ciebie daty podróży. Czasami już jednodniowa różnica może oznaczać znaczne oszczędności.

Jeśli chcesz kupić tani bilet lotniczy, możesz rozważyć możliwość złapania lotu na lotnisku innym niż w najbliższym mieście. Czasami lotniska w innych, dalej położonych miastach mają lepsze ceny i mimo że trzeba poświęcić więcej czasu na dojazd pociągiem lub samochodem, to i tak jest taniej.

Czasami, aby kupić bardzo tanie loty, trzeba być trochę kreatywnym. Bilet w jedną stronę może być tańszy niż bilet w obie strony. Nic się nie stanie, jeśli połączysz loty z różnych linii lotniczych. Możesz wybrać jedną linię lotniczą, a drugą wrócić, nawet z międzylądowaniem i przesiadką w innym kraju. Warto jednak w takich sytuacjach zadbać o ubezpieczenie turystyczne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/.

Na koniec pamiętaj, że nie trzeba spędzać wielu godzin przed komputerem, aby znaleźć najlepszą ofertę. Przydatne okazuje się zapisanie do newslettera przewoźnika lub platform pośredniczących w sprzedaży lotów.

Zdjęcie główne: Ross Parmly/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*