Grawer czy nadruk – co i kiedy wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Grawer oraz nadruk to często wykorzystywane narzędzia. Jednak kiedy warto na nie postawić? W jakich sytuacjach lepiej sprawdzi się grawer, a w jakich nadruk? Wszystkie informacje na temat nanoszenia wzorów tymi dwoma sposobami znajdziesz w tym artykule!

Grawer, a może nadruk? Które z tych dwóch rozwiązań będzie lepszym wyborem? Podpowiadamy, co i kiedy wybrać, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. 

Na co można nanieść grawer?

Mimo że grawer zazwyczaj kojarzony jest z ozdabianiem biżuterii, to może być on wykorzystywany także w wielu innych dziedzinach. Na co konkretnie można nanieść grawer?

Grawerowanie metalu

Jednym z materiałów, na które z powodzeniem możesz nanieść grawer, jest oczywiście metal. Wygrawerować można niemal każdy rodzaj metalu oraz każdy metalowy przedmiot. Wykorzystywany jest do tego grawer laserowy, który jest wyjątkowo szybkim, dokładnym i bezpiecznym sposobem na wykonanie graweru. Możesz więc zdecydować się na zapalniczki z grawerem, personalizowane nieśmiertelniki lub inne dodatki wykonane z metalu. 

Grawerowanie drewna

Ciekawym pomysłem jest także naniesienie graweru na drewno. Mimo że nie jest to aż tak popularne jak grawerowanie metalu, to rezultat może być wyjątkowo piękny. Dzięki laserowej obróbce drewna możesz więc z powodzeniem realizować własne projekty personalizowanych prezentów oraz tworzyć na nich grafiki i naprawdę kunsztowne zdobienia. Świetnym pomysłem będzie więc wygrawerowanie różnego rodzaju drewnianych tabliczek, breloczków, czy też akcesoriów kuchennych.

Grawerowanie szkła

Wygrawerować możesz także szkło, na przykład na szklane statuetki, wazony, talerze, patery, kufle lub kieliszki. Będzie to doskonały sposób na brandowanie produktów oraz na stworzenie pięknych szklanych prezentów. 

Nanoszenie druku

O wiele popularniejszą metodą jest nanoszenie druku. Wykorzystuje się go bowiem w wielu dziedzinach, od prasy i książek poczynają, na ubraniach i innych akcesoriach codziennego użytku kończąc. 

Druk możesz wykorzystywać także do własnych projektów, zarówno zawodowych, jak i osobistych. Możesz więc samodzielnie stworzyć zaproszenia na urodziny dziecka czy projekty kubka lub zdecydować się na stworzenie personalizowanych prezentów dla klientów Twojej firmy. Pamiętaj przy tym jednak, aby wybrać odpowiednią technologię, dzięki której Twój nadruk będzie zdecydowanie trwalszy i bardziej efektowny. 

Fot.: George Dolgikh/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*