6 piosenek, które umilą Ci poranne wstawanie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ile osób, tyle sposobów na skuteczne (albo i nie) zwleczenie się z łóżka. Oprócz budzików, porannych rytuałów i prysznica można rozbudzić się dzięki muzyce. Jakie piosenki pomogą nam wstać?

Muzyka bez wątpienia wpływa na nasz nastrój. Może poprawić humor, dodać energii, zmotywować do działania. Słuchanie ulubionych piosenek o poranku to jedna z metod na całkowite rozbudzenie, ale także umilenie poranka, który dla wielu z nas nie jest przecież ulubioną porą dnia.

Czy istnieje jedna, uniwersalna piosenka, która wprawi wszystkich ludzi na globie w dobry nastrój o poranku? Oczywiście, że nie. Podczas poszukiwań odpowiedzi na pytanie, czego powinniśmy słuchać rano, odpowiedź nasuwa się sama – takiej muzyki, jaką najbardziej lubimy. Starajmy się jednak wybrać z playlisty optymistyczne i energiczne kawałki. Wolne i smutne, bardziej nastrojowe zostawmy na późniejszą porę dnia.

Poniżej prezentujemy subiektywną listę piosenek, które mogą umilić nam poranki i pozytywnie nastroić na resztę dnia.

„Wake Me Up”

Pierwszą z propozycji w kategorii muzyka do wstawania jest „Wake me up”, której autorem jest Avicii. Już sam tytuł, który w wolnym tłumaczeniu na języki polski oznacza „obudź mnie” wydaje się być utworem do wstawania. Energetyczny kawałek dla miłośników tanecznych rytmów.

„Happy”

Pharrell Williams i jego „Happy” święcili triumfy w 2014. Piosenka stała się absolutnym światowym hitem. Jej pozytywny przekaz i wpadająca w ucho melodia sprawiły, że pokochały ją miliony słuchaczy na całym świecie. Tak pozytywny utwór na pewno sprawi, że nawet pochmurny dzień stanie się piękniejszy!

„Sail”

Kawałek „Sail” od rockowej grupy Awolnation to kolejna propozycja na wymagające dodatkowej motywacji poranki. Piosenka od lat motywuje miłośników nieco cięższych, ale także elektronicznych brzmień do uprawiania aktywności fizycznej oraz do wstawania. Mocne bity, charakterystyczny rytm i wykrzykiwane wersy na pewno przypadną do gustu wielu odbiorcom.

„It’s My Life”

Muzyka do wstawania to także znane i lubiane klasyki. Jednym z kultowych kawałków o takim charakterze jest „It’s My Life” Bon Jovi. Prawdziwa bomba energetyczna zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. Piosenka do tańczenia przy myciu zębów i nucenia przy ubieraniu.

„Hymn For The Weekend”

Coldplay to według wielu osób idealna kapela do słuchania o poranku. Energetycznie, ale niezbyt mocno. Przyjemnie, melodycznie i niezbyt nachalnie. „Hymn For The Weekend” to może nieco przewrotna propozycja, jednak zawsze może nam przypominać o nadchodzących dniach odpoczynku. Spokojny, ale charyzmatyczny wokal Chrisa Martina, w tym przypadku z gościnnym udziałem Beyoncé, na pewno nastroi nas optymistycznie na cały dzień.

„Hey Ya!”

Myśląc o kultowych, energetycznych piosenkach, których nie sposób zapomnieć, trudno byłoby nie wymienić utworu „Hey Ya!”, za którym stoi zespół Outkast. Piosenka o charakterystycznym brzmieniu i zapadającym w pamięć teledysku. Bardzo taneczna, żywa i dynamiczna propozycja, która wywoła uśmiech na naszych twarzach.

Muzyka do wstawania

Na YouTubie czy Spotify znajdziemy gotowe sety piosenek opisane jako piosenki do wstawania, piosenki o poranku, piosenki na pobudkę. Możemy wybrać ulubiony gatunek muzyczny i zasugerować się propozycjami innych użytkowników. Dzięki temu mamy okazję odkryć nowych artystów oraz muzykę do wstawania, która naprawdę umili nam dzień.

Zdjęcie główne: Manuel Iallonardi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*