Innowacyjne rozwiązania do małych łazienek

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Małe łazienki wcale nie muszą być nieeleganckie i niepraktyczne. Wystarczy kilka sztuczek, by stworzyć miłą i funkcjonalną przestrzeń, w której codzienna pielęgnacja będzie o wiele przyjemniejsza.

Mała przestrzeń

Jest to częsty problem w przypadku niektórych  większych wanien i pryszniców, muszą zmierzyć się z wyjątkowo małą przestrzeń, w którą trzeba jeszcze wcisnąć toaletę, umywalkę itp. Nie trzymaj rzeczy na podłodze, a zwiększysz poczucie przestrzeni. Wybierz pływającą umywalkę, toaletę, a nawet meble, a krawędzie małego pokoju będą niewidoczne pod zawieszonymi urządzeniami, dzięki czemu powierzchnia podłogi będzie wydawać się większa. Łatwiej jest ją też wyczyścić. 

Jeśli lubisz czystość, o którą czasami trudniej w mniejszych pomieszczeniach, pomyśl o inteligentnym systemie higieny toaletowej, który dostępny jest na stronie cleanfuture.pl.

Wizualnie wydłuż podłogę jeszcze bardziej, wybierając kafelki lub winyl z odważnymi liniami, które będą przyciągać wzrok na całej długości pomieszczenia.

Brak miejsca na oddzielną kabinę prysznicową

W domach, w których jest tylko jedna łazienka, zachowanie wanny jest najprawdopodobniej niepodlegające negocjacjom, zwłaszcza gdy są tam małe dzieci, więc umieszczenie oddzielnego prysznica jest często niemożliwe. Dzięki niedawnym postępom w dziedzinie hydroizolacji i wysokowydajnego szkła projektanci zwracają się ku połączeniu prysznica i wanny (wet-room-and-bath), aby sprostać wymaganiom praktycznym i estetycznym. Przestrzeń między umywalką a wanną można przeznaczyć na prysznic. Tymczasem bezramkowa szyba zapewnia brak wizualnych zakłóceń, umożliwiając czysty widok na całą łazienkę.

Drugą opcją jest połączenie prysznica i wanny, co jest tańsze i bardziej praktyczne. Ten układ może nie wydawać się tak luksusowy jak kabina prysznicowa, ale jeśli zdecydujesz się na bezramowy szklany ekran, uzyskasz podobny współczesny wygląd, który zmaksymalizuje poczucie przestrzeni i światła.

Fot. Christina Grover/Pexels

Przechowywanie

Kto nie chce spokojnej, schludnej łazienki ze wszystkim na swoim miejscu? Ale znalezienie wystarczającej ilości miejsca na niezliczone plastikowe butelki i przybory toaletowe może być trudnym zadaniem na niewielkiej przestrzeni.

Jeśli używasz wanny do mycia dzieci i brania prysznica, ale nigdy do dłuższej kąpieli i relaksu, zastanów się nad zamontowaniem mini wanny, aby zwolnić miejsce na szafkę lub półki. Możesz mieć wbudowaną półkę wnękową w strefie prysznica, aby można było przechowywać szampony poza podłogą i poza zasięgiem wzroku. Upewnij się, że każdy centymetr jest wykorzystany do przechowywania, a Twoja mała przestrzeń będzie spokojna i wyciszona. Nie zapomnij o ścianie za toaletą. Ten często pomijany obszar jest idealny na półki, a nawet szafkę łazienkową. Jeśli mieszkasz 

Wybudowanie wysuwanego schowka pod wanną zapewni cenne miejsce do przechowywania takich przedmiotów, jak papier toaletowy, środki czystości, a nawet zabawki do kąpieli dla dzieci.

Umywalka

Znalezienie gotowej szafki pod umywalkę, która będzie pasować do najwęższej przestrzeni, ale nadal zapewni dużo miejsca do przechowywania, może wydawać się niemożliwym zadaniem. Spójrz zatem na bardziej kreatywne sposoby radzenia sobie z ekstremalnie smukłymi łazienkami i rozwiązywania problemu przestrzeni. Posiadanie toaletki lub szafki do przechowywania zbudowanej według własnego projektu i dokładnych wymiarach będzie dużym luksusem, nie wspominając o dużym koszcie, ale przekształci twoją niezręczną łazienkę w funkcjonalną przestrzeń, z której każdy może korzystać. Co więcej, stylowe szafki odciągną uwagę od drobnego zlewu lub niezbyt efektownych baterii.

Montaż baterii podtynkowej lub ściennej, które dostępne są m.in. na stronie https://ekomonter.eu/ pozwolą również zaoszczędzić cenną przestrzeń wokół zlewu i umożliwią ustawienie zlewu przy ścianie, aby uzyskać większą głębokość.

Brak dostępu do naturalnego światła

Oprawy typu downlight LED są energooszczędną opcją do łazienek i bezpiecznie oświetlą mokre miejsca, a także zapewnią oświetlenie zadaniowe nad umywalką. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę atmosferę w pomieszczeniach bez okien, które nie korzystają z miękkiego, naturalnego światła. Kilka łazienkowych kinkietów po obu stronach lustra zrównoważy jasne sufity i zapewni bardziej pochlebne powitanie z samego rana. Nietuzinkowe oświetlenie stworzysz dzięki taśmom LED, które wraz z potrzebnymi dodatkami znajdziesz na stronie elwi.pl. Możesz w nich zmieniać natężenie oraz kolor światła, dzięki czemu jeszcze bardziej nadasz przestrzeni nietypowy charakter.

Fot. Karolina Grabowska/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*