14.10 premiera powieści najpopularniejszego polskiego stand-upera!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rafał Pacześ debiutuje w roli pisarza i wydaje powieść o współczesnych mężczyznach pt. „Grube wióry”.

Kim jest Rafał Pacześ?

Jeśli jeszcze nie kojarzysz tego nazwiska to koniecznie włącz YouTube i zapoznaj się z programami Paczesia. Pochodzący z Łodzi stand-uper zyskał popularność około 3 lata temu, po opublikowaniu swojego autorskiego speciala komediowego „Zaczynam rozumieć”. Jego występy na platformie YouTube mają łącznie ponad 50 milionów wyświetleń. Jako jedyny polski komik zapełnił samodzielnie katowicki Spodek, a jego trasy wyprzedają się w kilka minut. W ubiegłym roku otworzył w centrum Łodzi restaurację „Komediowa”. Teraz przyszedł czas na debiut pisarski.

O czym opowiada powieść „Grube wióry”?

Historia opowiedziana w „Grubych wiórach” to opowieść o przyjaźni dwudziestojednoletniego Oskara i prawie dwa razy starszego Wiktora. Panowie mają za sobą nieudane związki, alkoholowe problemy i trudne dzieciństwo związane z ojcem. Ich losy splatają się podczas realizacji szalonego planu, który zaprowadzi ich aż nad norweskie fiordy. Powieść Rafała Paczesia to próba zmierzenia się z niedojrzałością współczesnych mężczyzn, ich autodestrukcyjnymi myślami, głęboką i namiętną miłością a także wierną przyjaźnią między dwojgiem dorosłych ludzi. W charakterystyczny dla siebie sposób stand-uper opisuję rzeczywistość przy pomocy ironii, sarkazmu, żartu i gorzkiej do bólu szczerości.

O książce, swoich planach na przyszłość, sukcesie i komedii Rafał Pacześ rozmawiał z pisarzem Zygmuntem Miłoszewskim i Kubą Wojewódzkim w najnowszym odcinku talk-show.

https://www.instagram.com/p/CFhUPJQj4a-/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*