Legowisko dla psa – jakie wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wybór odpowiedniego legowiska dla psa nie jest tak łatwym zadaniem, jakby się mogło wydawać. Każdemu właścicielowi czworonoga zależy na tym, aby takie miejsce wypoczynku posłużyło przez dłuższy czas i żeby jego pupil czuł się w nim swobodnie i komfortowo. Jak zatem dokonać właściwego zakupu? Podpowiadamy!

Rozmiar legowiska – jak dobrać?

Na rynku dostępnych jest wiele typów legowisk dla psa. Ich ilość i różnorodność może przyprawić niejednego właściciela o ból głowy. Czym się więc kierować dokonując zakupu? Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę wymiary swojego psa. Pamiętaj, że twój pupil będzie w nim spędzał większość swojego czasu, dlatego ważne jest, aby miejsce jego odpoczynku było dla niego bezpieczne i wygodne. Poza tym odpowiednio dobrane, komfortowe posłanie może sprawić, że pies nie będzie chciał dłużej szukać alternatywy w postaci łóżka czy kanapy. W sklepie johndog.pl możesz znaleźć legowisko dla psa dopasowane do potrzeb swojego pupila. Wybierając najlepszy model warto więc poszukać takiego, które nie tylko będzie dostosowane do rozmiaru czworonoga, ale też zapewni mu właściwą swobodę ruchu. W tym celu należy zmierzyć długość swojego pupila od głowy do podstawy ogona oraz dodać to otrzymanego wyniku najlepiej ok. 30 centymetrów. Wielu właścicieli czworonogów popełnia błąd, kupując dla szczeniaka legowisko na wyrost. Takie podejście sprawia, że młode zwierzę będzie czuło się w nim nieswojo. Zawsze należy więc dobierać posłanie w taki sposób, aby było jak najlepiej dopasowane do czworonoga, a następnie zmieniać je wraz z rozwojem pupila.

Odpowiedni wybór materiału

Ta kwestia jest równie ważna, co rozmiar legowiska. Szorstki, nieprzyjemny w dotyku materiał sprawi, że twój pies z pewnością będzie unikał takiego posłania. Miejsce do wypoczynku dla psa powinno być miękkie oraz wygodne. Ważne również, aby materiał był wytrzymały, dzięki czemu w przypadku starszych psów będziemy mieć gwarancję, że takie legowisko posłuży mu przez dłuższy czas. Zwróć również uwagę na to, czy taki rodzaj posłania będzie łatwy w czyszczeniu. Większość takich produktów jest na szczęście wyposażona w praktyczny, zdejmowany pokrowiec, co jest niezwykle przydatne, aby utrzymać czystość w miejscu wypoczynku naszego czworonoga. Oprócz zewnętrznego materiału warto sprawdzić również rodzaj wypełnienia, bo to właśnie od niego w dużej mierze zależy to, czy legowisko jest komfortowe czy też nie. Zbyt twarde lub miękkie posłanie sprawi, że twój pupil zwyczajnie nie będzie chciał w nim przebywać. Warto także rozważyć zakup legowiska z antyalergicznym wypełnieniem, dzięki temu będziesz miał pewność, że pies nie będzie narażony na różne uczulenia. Ważny jest również antypoślizgowy spód.

Wysokość legowiska

To tak naprawdę w dużej mierze zależy od preferencji twojego psa. Niektóre czworonogi uwielbiają sen na podwyższeniu, stąd też często jako miejsce swojego wypoczynku wybierają sofę lub łóżko, inne z kolei wolą spać niżej, np. na dywanie. Oczywiście legowisko nie może być zbyt płaskie, aby zimna, twarda podłoga nie wpłynęła źle na zdrowie czworonoga.

Rodzaj legowiska

W tym wypadku także zakup legowiska będzie podyktowany preferencjami twojego pupila. Do wyboru masz m.in.: materace, legowiska z wyższymi bokami, poduchy, jak również eleganckie sofy dla psów. Dużą popularnością cieszą się również legowiska w kształcie domków, które są dla czworonoga niczym jego azyl. Z kolei w przypadku starszych, schorowanych zwierząt dobrze sprawdzają się tzw. legowiska ortopedyczne, które odpowiednio dopasowują się do kształtu i ułożenia ciała oraz kręgosłupa psa.

Fot. Christian Domingues/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*