Jak dbać o zęby?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mnóstwo ludzi marzy o pięknym uśmiechu. Białe, proste zęby kojarzą się ze zdrowiem, dbaniem o siebie i elegancją. Ważne jest jednak nie tylko pierwsze wrażenie, ale również to, aby zęby były naprawdę zdrowe – a w tym celu należy odbywać regularne kontrole stomatologiczne i dbać o niezbędne leczenie.

Dlaczego kontrole dentystyczne są ważne?

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach dbanie o zdrowie jest już dość powszechne i wiele osób świetnie rozumie konieczność troszczenia się o prawidłowe działanie swojego organizmu. Niestety, wielu ludzi podchodzi do kwestii zdrowotnych z niewłaściwej perspektywy – na przykład, zaczynają się leczyć lub szukać pomocy specjalistów dopiero przy pierwszych objawach choroby. Wiele schorzeń zaczyna się jednak dużo wcześniej i należą do nich między innymi próchnica oraz inne zmiany chorobowe zębów. Problemy w jamie ustnej zazwyczaj rozwijają się bezobjawowo, a kiedy w końcu dadzą o sobie znać przy pomocy symptomów takich jak ból czy zbyt duża wrażliwość zębów, zwykle konieczne jest droższe i bardziej skomplikowane leczenie. Aby uniknąć tego rodzaju nieprzyjemności warto regularnie kontrolować stan swoich zębów. Na stronie https://ladentica.pl/ znajdziesz interesującą ofertę gabinetów stomatologicznych LaDentica. Pamiętaj, że powinieneś chodzić na kontrolę stanu zębów przynajmniej raz na pół roku!

Jak wygląda przegląd stomatologiczny?

Profesjonalna wizyta w gabinecie lekarskim zawsze powinna rozpoczynać się od wywiadu. Lekarz dentysta porozmawia z Tobą o Twoich problemach i dolegliwościach, a także zapyta o ogólny stan zdrowia. Podczas tego typu rozmowy bądź szczery – powiedz o swoich przewlekłych chorobach, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią również daj o tym znać lekarzowi, poinformuj także o alergiach oraz przyjmowanych na stałe lekach. Tego typu dane z pewnością pomocą zaordynować dla Ciebie jak najlepsze leczenie.

Następnym etapem profilaktycznej wizyty kontrolnej jest badanie wzrokowe i palpacyjne (czyli dotykowe). Lekarz zajrzy do Twojej jamy ustnej i oceni kondycję zębów, dziąseł, błony śluzowej policzków, języka, warg oraz łuków zębowych. Profesjonalista z pewnością zauważy podczas tego rodzaju przeglądu nawet najdrobniejsze wady i ubytki znajdujące się w jamie ustnej. Pamiętaj o tym, by umyć zęby przed wizytą u dentysty – pomocne może okazać się również scaling i piaskowanie, które zaleca się wykonywać w celu oczyszczenia zębów z kamienia przynajmniej raz na pół roku. 

Hollywoodzki uśmiech

Być może dbasz o zęby i Twój dentysta zapewnia Cię, że są one zdrowe i nie masz się czym martwić, ale Tobie nadal nie odpowiada Twój uśmiech. Oczywiście, zdrowie jest najważniejsze, ale piękne zęby to również walor estetyczny i całkowicie zrozumiałe jest, że o nim marzysz. W tej sytuacji z pewnością masz przynajmniej kilka opcji, w zależności od tego, czego oczekujesz. W centrach stomatologicznych takich jak Malo Dental, którego ofertę znajdziesz na stronie: https://malodental.pl/, dostępny jest szereg zabiegów mogących upiększyć Twój uśmiech. Do wyboru masz między innymi wybielanie, aparat na zęby czy metodę odbudowania na implantach All-on-4. Sprawdź, co najlepiej odpowie na Twoje potrzeby i zacznij pracować nad swoim uśmiechem już dziś!

Zdjęcie główne: pexels.com/Shiny Diamond

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*