Jak szukać pracy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Poszukiwanie pracy to często długi i stresujący proces. Oto kilka porad, które pomoże Ci usprawnić okres szukania nowego zatrudnienia! 

Opracuj strategię 

Poszukiwanie pracy należy rozpocząć od obmyślenia strategii. W tym aspekcie najlepiej zastanowić się, na jakie stanowiska chcemy aplikować i jaki rodzaj pracy nas interesuje. W przypadku pozycji kierowniczych warto założyć swój profil na platformie LinkedIn. Często pracodawcy przeglądają profile potencjalnych pracowników, oceniają ich kompetencje oraz dotychczasowe doświadczenie. W ten sposób praca może znaleźć Ciebie! W innych przypadkach warto przesyłać swoje CV za pomocą różnych stron internetowych czy portal.  W ten sposób zwiększamy swoje szanse na zainteresowanie potencjalnego pracodawcy i mamy do dyspozycji więcej ofert. Skutecznym rozwiązaniem jest również aplikowanie bezpośrednio przez portale konkretnych firm czy agencji rekrutacyjnych.  Rozwiązanie to sprawdza się świetnie jeśli interesuje nas na przykład praca w sklepie czy zatrudnienie się u wymarzonego pracodawcy. 

Stwórz atrakcyjny życiorys 

Kolejnym aspektem istotnym podczas szukania nowej pracy jest stworzenie dobrego CV. Oczywiście jego najmocniejszą stroną powinno być wykształcenie, kompetencję oraz dotychczasowe doświadczenie. Jednak coraz więcej pracodawców i rekruterów zwraca uwagę na wygląd i system stworzenia CV. Powinno być schludne, profesjonalne oraz zawierać najważniejsze informacje. Nie można zapomnieć o aktualnych danych kontaktowych, opanowanych umiejętnościach, odbytych kursach czy zdobytych certyfikatów. Warto zwrócić również uwagę na wybór zdjęcia, które umieścimy w CV. Choć pracodawca nie ocenia naszych kompetencji po wyglądzie, to odpowiednie zdjęcie może oddawać nasz profesjonalizm oraz podejście do poszukiwań nowego zatrudnienia. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób stworzyć atrakcyjny życiorys, skorzystaj z bezpłatnych szablonów dostępnych na portalach z ofertami pracy. 

Uzbrój się w cierpliwość 

Zasada ta może wydawać się prozaiczna, jednak jest bardzo potrzebna w czasie okresu szukania nowej pracy. Przeglądanie nieskończonej liczby ofert, wysyłanie CV i uczestniczenie w rozmowach kwalifikacyjnych, które nie kończą się podpisaniem umowy, może być monotonne i demotywujące. Kluczem do sukcesu jest cierpliwość. Bez względu na aktualny rynek pracy zatrudnienie zawsze powinno się znaleźć.  W zależności od konkretnej branży czy stanowiska okres ten może być różny, jednak zapotrzebowania na kompetentnych i pracowitych ludzi jest zawsze. Cierpliwość, motywacja i nietracenie dobrej energii czy pozytywnego nastawienia pomogą przetrwać najgorszy okres i ułatwią cały proces. Warto w tym czasie zadbać o nieustanne podnoszenie swoich umiejętności, na przykład uczestnicząc w specjalistach kursach. Mogą one nie tylko poprawić życiorys, ale także pokazać, że cały czas jesteśmy gotowi do nauki i podejmowania nowych wyzwań. 

Fot.: Tima Miroshnichenko/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*