Harlan Coben – tytuły, które warto znać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Autor ponad 30 książek, z których większość to bestsellery. Harlan Coben przez wielu uznawany jest za króla thrillerów. Od jakich tytułów amerykańskiego pisarza warto zacząć? Które cieszą się największym uznaniem czytelników? Jakich pozycji nie można ominąć? 

Mroczne opowieści Cobena charakteryzują niespodziewane zwroty akcji, skomplikowane zagadki oraz emocjonująca relacja. Czytelnicy szczególnie cenią jego umiejętność dawkowania napięcia i utrzymywania zainteresowania do ostatnich stron lektury. Które pozycje uznawane są na najlepsze dzieła pisarza? Wybraliśmy dla Was 5 książek Cobena, które zdecydowanie warto przeczytać.

1. „O krok za daleko”

Pełne sukcesów życie Simona Greene’a zamienia się w koszmar, kiedy znika jego córka Paige. Kiedy po miesiącach poszukiwań Simon trafia na jej ślad, wie, że gotów jest zrobić wszystko, aby córka wróciła. Do czego może posunąć się ojciec zdeterminowany, by ocalić swoją córkę? Jaka tajemnica kryje się za zniknięciem Paige? „O krok za daleko” to powieść trzymająca w napięciu, pełna wątków, które bez wątpienia poruszą Wasze emocje.

2. „Nieznajomy”

Tajemniczy nieznajomy, na którym skupia się cała fabuła, pojawia się znikąd i całkowicie niespodziewanie. Jego jedynym celem jest prawda. Kiedy zjawia się w życiu Adama Price’a, wszystko wywraca się do góry nogami. Przekazane przez nieznajomego przybysza informacje całkowicie odmieniają życie Adama. Tracąc zaufanie do wszystkich wokół, mężczyzna wpada w szaleńczą grę o własne życie, zaś nieznajomy zmierza do kolejnej osoby, której przyniesie bolesną prawdę.

3. „W domu”

Poznamy tu historię z przeszłości, którą śledzi akcja powieści. Synowie z bogatych rodzin zostali porwani, sprawcy żądają okupu, jednak niespodziewanie kontakt z nimi się urywa. Nie wiadomo, co dzieje się z chłopcami i czy w ogóle żyją. Rodziny przez dziesięć lat trwają w bólu i niewiedzy do momentu, kiedy nagle odnajduje się jeden z chłopców. Czy jednak znaleziony chłopiec to na pewno ta sama osoba? Przejmujący i pełen napięcia thriller z pewnością spodoba się fanom powieści kryminalnych.

4. „Nie odpuszczaj”

Detektyw Napoleon Dumas w tragiczny sposób stracił najbliższe sobie osoby. Jego brat Leo wraz z dziewczyną zostali znalezieni martwi przy pobliskich torach kolejowych. Według oficjalnej wersji wydarzeń pijani wpadli pod pociąg. W tym samym czasie znika też ukochana Napoleona, Maura. Po latach okazuje się, że obie historie może coś łączyć… Śmierć Leo i jego dziewczyny nie wyglądała tak, jak powszechnie przyjęto, a Maura prawdopodobnie żyje. Co właściwie zaszło? Dlaczego ukochana Dumasa zniknęła i co wspólnego z tym wszystkim ma amerykański rząd? „Nie odpuszczaj” Cobena może zaskoczyć, a z pewnością nie pozwoli opaść emocjom.

5. „Bez śladu”

Do byłego koszykarza Myrona niespodziewanie zwraca się właściciel klubu z prośbą o pomoc w odnalezieniu gwiazdy drużyny, Grega Downinga. Myron w przeszłości rywalizował z Gregiem nie tylko o pozycję w drużynie, ale i o dziewczynę. Co się z nim stało? Dlaczego zaginął? Czy powodem były długi hazardowe, czy zabójstwo kobiety, która go szantażowała? Kiedy Myron trafia w domu Grega na ślady krwi zamordowanej kobiety, niebawem ktoś je usuwa. Okazuje się, że tajemnicza sprawa wiąże się z przeszłością Myrona.

Zdjęcie główne: Claudia Wolff/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*