Inspirujące podcasty podróżnicze, które warto znać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najbliższe miesiące upłyną nam pod znakiem długich wieczorów. Poza czytaniem książek i oglądaniem produkcji na szklanym ekranie warto oddać się przyjemności słuchania podcastów.

Słuchanie podcastów to nie tylko świetna rozrywka, której możemy oddać się w domowym zaciszu z kubkiem gorącej herbaty. Równie dobrze możemy słuchać ich podczas jazdy samochodem, w komunikacji miejskiej czy puszczać je do sprzątania lub gotowania. Podcasty podróżnicze wzbogacą naszą wiedzę o świecie. Mogą być także inspiracją do planowania własnych wypraw. Jakie podcasty podróżnicze warto znać?

„Życie w podróży”

Blog „Życie w podróży” autorstwa Mikołaja Cichomskiego powinni znać wszyscy, którzy interesują się podróżami. Na jego stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych możemy śledzić jego inspiracje podróżnicze, porady i relacje z wypraw. Od jakiegoś czasu „Życie w podróży” to także podcasty (link). Niespełna godzinne nagrania to zapis rozmów Mikołaja z ciekawymi gośćmi. Podcasty „Życie w podróży” dają także odpowiedzi na pytania okołopodróżnicze np. o zawód stewardesy czy couch surfing.

„PrzygodowAnia”

„PrzygodowAnia” to podcast podróżniczy, który warto poznać. Na kanale znajdziemy zarówno podróżnicze wspomnienia, jak i interesujące rozmowy z gośćmi (link). „PrzygodowAnia” to podcast dla ludzi, którzy szukają odpowiedzi na przeróżne pytania związane z podróżami. Od wyjazdów w poszczególne kraje po korzyści z samotnych wypraw. Ania chętnie przekazuje wiedzę, którą zdobyła podczas wypraw w różne części globu.

„Kuluary Podróżnicze”

„Kuluary Podróżnicze” to podcast autorstwa Krzysztofa Szalika, który znajdziemy na Spotify. Krótkie nagrania na pewno umilą nam czas np. w komunikacji miejskiej. Tematyka słuchowisk jest bardzo różnorodna. Znajdziemy tu relację z 70-kilometrowego biegu po Tatrach, wizyty na farmie alpak czy finansowe podsumowanie wyjazdu do Korei i Japonii. „Kuluary Podróżnicze” inspirują także do wyjazdów na jarmarki bożonarodzeniowe czy na winiarski wypad na Morawy.

„Dobra Podróż”

„Dobra Podróż – świadomie przez świat” to podcast, którego autorami są Kasia Jadaluk i Kuba Rybicki. Audycje nagrane są w bardzo ciekawy sposób i okraszone są delikatnym soundtrackiem w tle. Podcastów słucha się szczególnie dobrze dzięki ich dynamice i przeplataniu się głosów – damskiego i męskiego. Podcastowa para prowadzi rozmowy na różne tematy. Każde z zagadnień, które biorą na warsztat, omówione jest w bardzo wyczerpujący sposób. „Dobra Podróż” (link) to podcasty o konkretnych krajach, o kulturze podróżowania i ciekawostkach. Znajdziemy tu odpowiedzi na pytania, dlaczego warto wybrać się do Maroka czy na Islandię, ale nie tylko. Dowiemy się także, jak robić dobre podróżnicze zdjęcia oraz jak turystyka ma się do ekologii. 

„Busem przez świat”

Kolejnym podcastem podróżniczym, który koniecznie trzeba znać, jest „Busem przez świat” (link). Podcast prowadzony jest przez znanego podróżnika Karola Lewandowskiego. Projekt „Busem przez świat” to relacja z życia w podróży wspaniałej trzyosobowej rodziny Lewandowskich. Para prowadzi bloga, pisze książki i dzieli się wszystkim, co wie o podróżowaniu. Podcast to solowy projekt Karola, w którym opowiada o tanim podróżowaniu po świecie. Część podcastów to solowe wystąpienia Karola, w innych znajdziemy również porady zaproszonych do udziału w audycji gości.

Zdjęcie główne: Dino Reichmuth/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*