Jak oświetlić biurko dziecka do nauki i zabawy?

Potrzebujesz ok. 6 min. aby przeczytać ten wpis
Jak oświetlić biurko dziecka do nauki i zabawy?

Materiał Partnera

Dom i ogródLifestyle

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Faktem jest, że złym oświetleniem miejsca pracy naszej pociechy możemy nie tylko popsuć jej samopoczucie, ale również wpłynąć niekorzystnie na jej zdrowie. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiednie lampy do nauki.

W wieku szkolnym dziecko spędza dużo czasu przy biurku, więc istotnym jest poprawne oświetlenie tej części przestrzeni. W jaki sposób prawidłowo oświetlić strefę nauki? Na jaki rodzaj światła się zdecydować? Jakie lampki biurkowe wybrać? W tym artykule odpowiemy na te pytania!

Poprawne oświetlenie biurka ucznia

Na samym początku urządzania przestrzeni do nauki rodzice skupiają się na odpowiedniej wysokości biurka, przyborach do efektywnej nauki, wyposażeniu szafek. Jednakże nie można zapomnieć o prawidłowym oświetleniu. Po czym poznać, że oświetlenie biurka jest nieprawidłowe? Otóż, dziecko zacznie się garbić nad książkami, ponieważ nie będzie dobrze widzieć. W tym wypadku należy zastanowić się nad wymianą żarówki bądź całego oświetlenia. Lampki biurkowe nie mają tylko jednego zastosowania, bowiem używane są również w biurach, szczególnie w zimowe popołudnia, kiedy się już ściemnia.

Jaka lampka na biurko? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Na rynku znajduje się bardzo szeroka oferta różnorodnych modeli lamp biurkowych. Wysokiej jakości oświetlenie znajdziesz w sklepie ardant.pl, który posiada około 100 sprawdzonych modeli dla małych dzieci. Wyróżniają się one funkcjonalnością i możliwościami. Lampka biurkowa z klipsem charakteryzuje się tym, że jest mocowana do krawędzi biurka bądź szafki. Lampka biurkowa LED jest oszczędną alternatywną dla zwykłych opraw pozbawionych technologii ledowej. Niektóre są wyposażone w USB, dzięki któremu można podładować telefon lub powerbanka. Warto zwrócić też uwagę na te produkty, które mają ruchome źródło światła i zmienną barwę światła.

Zasady wyboru odpowiedniej lampki biurkowej dla dziecka:

  • Miejsce – istotne jest położenie oświetlenia, ponieważ jeśli Twoje dziecko jest praworęczne, to światło powinno padać z lewej strony. Zadbaj. aby pociesza nie zasłaniała światła piszącą ręką.
  • Odległość – optymalne oświetlenie jest wtedy, kiedy przestrzeń między oświetlanym biurkiem a źródłem światła wynosi nie więcej niż 35 cm.
  • Mobilność – jeśli do końca nie jesteś pewny położenia ani odległości, warto nabyć taką lampkę biurkową, którą można swobodnie przemieszczać. Pomoże w tym długi przewód.
  • Barwa światła – lampy ze zmienną barwą światła będą idealne, jeśli nasza pociecha będzie chciała się uczyć bądź rekreacyjnie czytać. Barwa ciepła sprzyja rozluźnieniu i to ona jest dedykowana do odpoczynku i czytanek. Zaś barwa neutralna i zimna jest odpowiednia do nauki.

Lampki dla dzieci – jakie dla chłopców, a jakie dla dziewczynek?

Lampka dziecięca musi spełniać te same funkcje bez różnicy na płeć. Jedynymi różnicami jakie mogą między nimi być to kolor i wzór oprawy. Ważną kwestią jest dobór odpowiedniej żarówki, bowiem polecane są żarówki LED ze względu na swoje atuty energooszczędne jak i możliwości. Warto nadmienić, że są modele, które są zasilane bateriami bądź na prąd. Uczeń mający lampkę na baterie będzie mógł postawić ją tam, gdzie będzie tego potrzebował.

Oświetlenie gamingowe – frajda dla dzieci!

Nietrudno jest rozpoznać pokój prawdziwego gamera. Gracze niezależnie do jakiej grupy wiekowej przynależą, lubią urozmaicać swoje rozgrywki za sprawą różnego rodzaju gadżetów. Gamingowe fotele, biurka, specjalne słuchawki i… gamingowe oświetlenie!

Oświetlenie LED dla graczy

Najbardziej charakterystycznym oświetleniem jakie wykorzystują gracze w swoich pokojach są gamingowe taśmy ledowe podświetlające zazwyczaj ekran, biurko, półki czy inne powierzchnie. Wyglądają one bardzo efektownie i pozwalają stworzyć podczas gry pożądany klimat. Dla przykładu: grając w grę z gatunku horror z czerwoną ledową poświatą w tle możemy odczuć jeszcze większy dreszczyk emocji, z kolei grę przygodową, której akcja toczy się na przykład w dżungli lub na wyspie, urozmaicić można odcieniem zieleni lub żółci i jeszcze bardziej wczuć się w atmosferę rozgrywki.

Taśmę ledową przymocować można bezpośrednio do wybranej powierzchni, lecz w celu zwiększenia wydajności ledowych taśm, proponujemy skorzystać z artykułów takich jak profile LED. Produkty te osłonią taśmy np. przed zakurzeniem się. Dodatkowo, wpłyną na walory estetyczne – ich klosze ukryją znajdujące się na taśmach diody. Profile ledowe bardzo łatwo jest zamontować za pomocą zwyczajnej taśmy dwustronnej lub uchwytów montażowych.

Wielofunkcyjne lampy dla graczy

Poza standardowym oświetleniem pokoju gracza jakim są taśmy ledowe i panele LED warto przyjrzeć się też produktom, które nie tylko rozjaśnią i ozdobią przestrzeń, ale umożliwią także ładowanie telefonu, wyświetlanie godziny czy przechowywanie różnych przedmiotów. Szczególną uwagę polecamy zwrócić na:

  • Gamingowe lampy biurkowe – posiadają bardzo nowoczesny design i rozmaite funkcje np. zegar. W pokoju gracza taka lampka jest gadżetem niezbędnym z kilku powodów. Pierwszym i najważniejszym z nich jest działanie na rzecz odprężenia wzroku w zaciemnionym pokoju. Przy świetle lampki biurkowej oczy będą męczyły się z mniejszą prędkością. Wmontowany zegar pozwoli natomiast kontrolować czas rozgrywki, co może okazać się przydatne, gdy gramy na czas lub gdy na grę nie ma zbyt wiele czasu i niepożądanym byłoby wciągnięcie się w nią na dłużej.
  • Lampa z półką dla gracza – jej zakup jest doskonałym pomysłem, ponieważ na półce z lampką wyeksponować można swoją kolekcję gier na płytach lub (jeżeli są zbierane) figurki z ulubionymi postaciami z gier. Takie półki często wyposażone są także w funkcję ładowania telefonu, zatem również i on może znaleźć na nich swoje miejsce.
  • Lampka gamingowa plazmowa – lampa plazmowa to ciekawy gadżet dla gamera. Wypływają z niej wyładowania elektryczne, które skupiają się w miejscu, w którym jej dotkniesz. Po stresującej rozgrywce zabawa z taką lampką może zadziałać naprawdę odprężająco.

Potrzebujesz sprawdzonego oświetlenia biurkowego? Zapraszamy do sklepu Ardant. Znajdziesz tam setki ciekawych propozycji dla dzieci – do nauki i zabawy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*