Jak poprawić wygląd krzywych zębów?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Każdy z nas marzy o pięknych, równych zębach. Niestety, niektórzy zmagają się z problemem krzywych zębów. Na szczęście są sposoby, żeby poprawić ich wygląd. Zobacz, jakie.

Przyczyny krzywych zębów mają czasami podłoże genetyczne. W takiej sytuacji w szczęce może nie być wystarczająco dużo miejsca, żeby wyżęły się wszystkie zęby. Bywa tak, że wady zgryzu spowodowane są urazem szczęki albo wynikają ze zbyt wczesnej utraty zębów mlecznych.

Clear Aligner

To innowacyjna metoda, która pozwala niwelować wady zgryzu poprzez przezroczyste nakładki na zęby. Nie wymaga, tak jak aparaty ortodontyczne, tak częstych wizyt w gabinecie ortodontycznym. Bardzo ważne jest jednak to, żeby dokładnie stosować się do zaleceń lekarza, zwłaszcza w zakresie czasu, w jakim powinno nosić się nakładki. Nakładki są praktycznie niewidoczne, łatwo się je zdejmuje, a proces noszenia i zakładania ich jest bezbolesny. Na stronie https://ochotanausmiech.pl/

znajdziesz szczegółowe informacje na temat tej i innych metod poprawy wyglądu zębów.

Bonding zębów

To metoda, w której używa się kompozytu. Dzięki temu zabiegowi można odbudować utracone tkanki zębów, usunąć diastemę, wyrównać zęby czy poprawić ich kształt. Co ważne, kompozyt wykorzystywany w bondingu jest elastyczny i bardzo dobrze przylega do szkliwa. Przy tej metodzie ingerencja w naturalną strukturę zęba jest minimalna albo nie ma jej wcale. Jeśli chcesz zdecydować się na bonding zębów klinika Ochota na uśmiech będzie dobrym miejscem, żeby go wykonać

Na wykonanie bondingu najczęściej decydują się osoby, którym zależy na szybkiej poprawie wyglądu zębów. Poza tym, jest on tańszy niż uzupełnianie protetyczne.

Fot. puhhhna/Adobe Stock

Licówki porcelanowe

To porcelanowe nakładki, które naklejane są na przednią część korony zęba. Porcelana to materiał, który zbliżony jest właściwościami do naturalnych zębów, dlatego od dawna wykorzystywana jest do uzupełnień. Oprócz licówek porcelanowych wykorzystuje się też kompozytowe.

Licówki porcelanowe na krzywe zęby montuje się dopiero wtedy, kiedy zostaną one już odpowiednio oszlifowane. Dzięki temu licówki przywierają trwale do zębów i nie ulegają zniszczeniom. Porcelana jest świetnym tworzywem, ponieważ nie podlewa przebarwieniom i nie ściera się z upływem czasu.

Licówki z kompozytu są mniej trwałe od porcelanowych. Spełniają dobrze funkcję korygującą, jednak warto wymieniać je co kilka lat. Licówki polecane są zwłaszcza w przypadku krzywych jedynek, ponieważ to właśnie one są najbardziej widoczne.

Aparat na zęby

To jeden z najpopularniejszych sposobów na leczenie i poprawę wyglądu chorych zębów. Lekarz dobiera go indywidualnie do konkretnego przypadku, najpierw zlecając wykonanie modelu zgryzu. Są dwa rodzaje aparatów ortodontycznych:

  • stałe – zakładane przez ortodontę. Składają się z zamków i pierścieni, dokręcanych powoli na kolejnych wizytach tak, żeby zęby przesunęły się do pożądanego
  • ruchome – zakładane na kilka do kilkunastu godzin na dobę, najczęściej na noc. Zalecane są dzieciom, kiedy przechodzą wymianę mleczaków na stałe zęby.

Aparaty stałe stosowane są głównie w przypadku bardziej skomplikowanych nieprawidłowości zębowych. Proces prostowania zębów wymaga w tym przypadku od pacjenta dużej cierpliwości w oczekiwaniu na efekty.

Niezależnie od tego, na którą z powyższych metod poprawy wyglądu krzywych zębów się zdecydujesz, pamiętaj, że warto wybrać jak najlepszego lekarza. Jeśli więc interesuje Cię dobry ortodonta Warszawa oferuje zakres usług leczenia i prostowania zębów.

Zdjęcie główne: Prostock-studio/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*