W jakie pudełka pakować prezenty?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany - Uwielbiasz sprawiać radość bliskim i patrzeć, jak odpakowują prezenty, które przygotowałeś? Spraw, by niespodzianka była jeszcze lepsza. Zapakuj prezent tak, jak sam chciałbyś zostać obdarowany.

Pakowanie prezentów to ekscytujący etap, który często ma kluczowy wpływ na efekt końcowy. Dzięki włożeniu pracy w przygotowywanie podarunków dla bliskich i ważnych dla Ciebie osób czujesz, że dałeś im trochę swojego serca. Ręcznie zapakowane prezenty wspaniale się prezentują i sprawiają, że obdarowywana osoba czuje się wyróżniona i doceniona.

Najpierw znajdź odpowiednie pudełko

Do pakowania prezentów możesz użyć pudełka z tektury litej albo kartonu po niedawno zakupionych butach czy żelazku. Wybór powinien być oparty przede wszystkim na praktyce. Jeżeli nie masz w domu pudełka albo nie masz czasu lub zdolności do ozdabiania go, z pewnością możesz postawić na zakup gotowego kartoniku. Tego typu produkty oferuje na przykład hurtownia pudełek ozdobnych lub sklep papierniczy. Alternatywą dla takiego rozwiązania może być wykorzystanie niepotrzebnych pudełek po Twoich zakupach, które ozdobisz w specjalny sposób. Istotne jest przede wszystkim to, aby pudełko było odpowiedniego rozmiaru (zapewni to dodatkowe bezpieczeństwo prezentowi), a także, żeby było w dobrym stanie. Nie może być wilgotne, zalane, porozrywane lub zniszczone.

Użyj ozdób i stwórz coś wyjątkowego

Kolejnym rokiem pakowania prezentu dla bliskiej osoby będzie uczynienie go niepowtarzalnym. W tym celu powinieneś wyposażyć się w papier ozdobny, bibuły, papier kolorowy, markery albo wstążki. Używając tych akcesoriów może ozdobić pudełko, w które zapakowałeś prezent. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, korzystaj z darmowych poradników pakowania prezentów dostępnych w Internecie. Jest mnóstwo filmików i obrazków typu „krok po kroku”, dzięki którym szybko nauczysz się pakować prezenty w wyjątkowy i estetyczny sposób. Na koniec możesz zrobić także ozdobne etykiety z imionami odbarowywanych osób, kokardy z wstążek albo rysunki, które przykleisz na prezencie.

Nie zapomnij o zabezpieczeniu prezentu!

Jeżeli zdecydowałeś się obdarować kogoś bliskiego, z pewnością zależy Ci na tym, żeby Twój prezent dotarł do rąk tej osoby w całości i nie rozpakował się po drodze. Żeby zabezpieczyć opakowanie przed ewentualnym zepsuciem niespodzianki, użyj kleju lub bezbarwnej taśmy samoprzylepnej i zabezpiecz newralgiczne punkty. Zanim to zrobisz, upewnij się jednak, że prezent jest zapakowany w sposób estetyczny i równy – wielokrotnie odklejana taśma może zniszczyć ozdobny papier, przez co cała Twoja praca pójdzie na marne.

Jeśli wysyłasz prezent…

Nie masz możliwości spotkać się z bliską osobą? Zawsze możesz wysłać do niej paczkę za pomocą firmy kurierskiej. W tym przypadku warto pamiętać o starannie wypisanej etykiecie (możesz ją wydrukować lub wypisać drukowanymi literami), a także zabezpieczeniu paczki przed uszkodzeniem. W tym celu dobierz pudełko odpowiadające kształtem i wielkością wysłanemu przedmiotowi. Pustą przestrzeń w kartonie wypełnij styropianem, skrawkami papieru, gazetami, biodegradowalnymi wypełniaczami lub folią bąbelkową. Jeżeli nadajesz prezent, który może uszkodzić się podczas transportu, postaraj się umieścić w widocznym miejscu napis „Uwaga! Szkło!” albo „Uwaga! Delikatne!”.

Zdjęcie główne: EKATERINA BOLOVTSOVA/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*