Dwa największe festiwale filmowe w Polsce łączą siły!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Festiwal Nowe Horyzonty i American Film Festival, które odbywają się na Dolnym Śląsku, w tym roku wyjątkowo w przestrzeni wirtualnej. Od początku listopada na nowo powstałej platformie będzie można obejrzeć ponad 170 nowych filmów.

20. Międzynarodowy Festiwal Filmowy i 11. American Film Festival w tym roku zostały połączone i wspólnie odbędą się on-linie. „Budowę naszej platformy video rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu. Naszym celem było jednak zorganizowanie festiwalu z widzami w kinie, pokazami na dużym ekranie, spotkaniami z gośćmi. Pandemia jednak przyspieszyła. Przyzwolenie na to, żeby nasi widzowie tłumnie gromadzili się w Kinie Nowe Horyzonty, byłoby nieodpowiedzialne. Dlatego musimy na razie zapomnieć o festiwalach, jakie znamy. Ale jednocześnie nie chcemy zapominać o naszych widzach, do których pragniemy dotrzeć z naszym programem” – piszą we wspólnym oświadczeniu Roman Gutek, Urszula Śniegowska i Marcin Pieńkowski, organizatorzy MFF Nowe Horyzonty i American Film Festival.

Co wiadomo o nowej formule festiwali?

W tegorocznym programie wydarzeń przewidziano ponad 170 filmów, w tym 130 pełnometrażowych produkcji. Wszystkie z nich będą dostępne na platformie, stworzonej specjalnie na potrzeby festiwali Organizatorzy zapowiadają, że niektóre z tegorocznych filmów będzie można obejrzeć w kinie podczas kolejnej edycji festiwalu. Osoby, które zakupiły bilet wcześniej będą mogły na platformie obejrzeć 50 produkcji. Oficjalna sprzedaż biletów i dostępów do platformy rozpocznie się 27 października o 12.00.

https://www.instagram.com/p/CGXf5XtnS9h/

Fot. Gepardon/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*