Trwa Festiwal Literacki Sopot 2020

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dziś rozpoczął się Festiwal Literacki Sopot 2020. To już dziewiąta edycja wydarzenia odbywającego się w sercu Trójmiasta. Festiwal jest doskonałą okazją do zapoznania się z literaturą, spotkań z autorami, a także szansą na promocję dla nowych wydawnictw. To również event, na którym podnoszone są ważne kwestie poruszające cały świat. Impreza potrwa do niedzieli 23 sierpnia. Wstęp jest bezpłatny!

Festiwal pełen wyjątkowych gości!

Organizatorzy wydarzenia zapraszają wszystkich miłośników literatury do Sopotu. W tym roku na Festiwalu pojawią się wyjątkowi goście prosto z Kanady: Patrick de Witt, Michael Crummey, Madeliene Thien, David Szalay, Esi Eduygan. Nie bez powodu, wszak poruszane będą kwestie praw człowieka i traktowania w Kanadzie rdzennej ludności tego kraju.

„Jesteśmy zaszczyceni, że organizatorzy festiwalu wybrali Kanadę na gościa specjalnego 9. edycji Literackiego Sopotu” – mówi Leslie Scanlon, ambasador Kanady w Polsce cytowana na łamach portalu literackisopot.pl.

Ważne kwestie poruszane w ramach Festiwalu

Podczas czterodniowego wydarzenia poruszonych zostanie wiele ważnych społecznie tematów, takich jak manipulacja mediów, zmiany klimatu, czy ochrona środowiska. Spotkaniom będą towarzyszyć tradycyjnie targi książki, wystawy oraz projekcje filmowe. Bibliofilom, którzy w tegorocznym Festiwalu nie będą mogli uczestniczyć osobiście, pozostaje śledzenie relacji online.


https://www.facebook.com/LiterackiSopot/posts/3335546293176975

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*